Pád policajného vrtuľníka si vyžiadala dve obete, zahynuli Radoslav Lacko a Peter Toďor

mvsr

Dnes po pol tretej boli prešovskí hasiči vyslaní k pádu policajného vrtuľníka, ktorý sa zrútil vo vojenskom priestore letiska v Prešove. Na palube sa viezli 4 osoby, z ktorých dvaja sú príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Všetky 4 osoby utrpeli ťažké zranenia a na mieste museli byť oživovaní. Pri udalosti zasahuje aj psychologická služba HaZZ.

Nehodu zatiaľ neprežili dvaja hasiči a to Peter Toďor † 43., veliteľ družstva OR HaZZ v Prešove a Ing. Radoslav Lacko, riaditeľ OR HaZZ v Prešove.

Ing. Radoslav Lacko

Pplk. Mgr. Radoslav Lacko sa narodil v roku 1968 v Prešove.

Fotka Radoslava Lacka.

Novým okresným riaditeľom na OR HaZZ v Prešove sa stal pplk. Mgr. Radoslav Lacko vo februári 2015, ktorého do funkcie vymenoval prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý. Radoslav Lacko pôsobil v Hasičskom a záchrannom zbore a u jeho právnych predchodcov od roku 1992, kedy pôsobil ako požiarnik a veliteľ závodného požiarneho útvaru v Piloimpregna – Šariš Prešov. Neskôr vykonával funkcie v ŠPD, bol veliteľom družstva a operačným dôstojníkom na Okresnej správe zboru požiarnej ochrany v Prešove. Ďalej vykonával funkciu veliteľa družstva na Okresnom úrade v Sabinove. Od 1. apríla 2002 bol vymenovaný do funkcie nadriadeného - veliteľa čaty na Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Peter Toďor

Npor. Peter Toďor sa narodil v roku 1974 v Prešove. Od roku 1999 do roku 2002 pôsobil na Okresnom úrade na odbore požiarnej ochrany v Sabinove ako príslušník jednotky požiarnej ochrany. Nasledujúcich 8 rokov slúžil ako technik – strojník na hasičskej stanici v Lipanoch. V rokoch 2010 – 2012 pôsobil na hasičskej stanici v Prešove ako hasič záchranár – špecialista. Od 1. novembra 2012 doposiaľ vykonával funkciu veliteľa družstva na spomínanej hasičskej stanici. Počas služby v Hasičskom a záchrannom zbore mu bola v roku 2013 udelená medaila za službu v HaZZ III. stupňa. Peter Toďor aktívne pracoval na budovaní modulu leteckého hasenia a rozvoji leteckej záchrannej služby v Hasičskom a záchrannom zbore a bol zároveň inštruktorom leteckej záchrannej služby.

Fotka Petra Toďora.

mvsr, hazz,fb

mvsr

Konverzný kurz 1€ = 30,1260 Sk

BRITAKOV umelecké kováčstvo

čistiareň

JSU Rožňava - výroba prívesných vozíkov

voda plyn kurenie

Kachliarstvo JANES

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

...

[CNW:Counter]