Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Pád policajného vrtuľníka si vyžiadala dve obete, zahynuli Radoslav Lacko a Peter Toďor

mvsr

Dnes po pol tretej boli prešovskí hasiči vyslaní k pádu policajného vrtuľníka, ktorý sa zrútil vo vojenskom priestore letiska v Prešove. Na palube sa viezli 4 osoby, z ktorých dvaja sú príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Všetky 4 osoby utrpeli ťažké zranenia a na mieste museli byť oživovaní. Pri udalosti zasahuje aj psychologická služba HaZZ.

Nehodu zatiaľ neprežili dvaja hasiči a to Peter Toďor † 43., veliteľ družstva OR HaZZ v Prešove a Ing. Radoslav Lacko, riaditeľ OR HaZZ v Prešove.

Ing. Radoslav Lacko

Pplk. Mgr. Radoslav Lacko sa narodil v roku 1968 v Prešove.

Fotka Radoslava Lacka.

Novým okresným riaditeľom na OR HaZZ v Prešove sa stal pplk. Mgr. Radoslav Lacko vo februári 2015, ktorého do funkcie vymenoval prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý. Radoslav Lacko pôsobil v Hasičskom a záchrannom zbore a u jeho právnych predchodcov od roku 1992, kedy pôsobil ako požiarnik a veliteľ závodného požiarneho útvaru v Piloimpregna – Šariš Prešov. Neskôr vykonával funkcie v ŠPD, bol veliteľom družstva a operačným dôstojníkom na Okresnej správe zboru požiarnej ochrany v Prešove. Ďalej vykonával funkciu veliteľa družstva na Okresnom úrade v Sabinove. Od 1. apríla 2002 bol vymenovaný do funkcie nadriadeného - veliteľa čaty na Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Peter Toďor

Npor. Peter Toďor sa narodil v roku 1974 v Prešove. Od roku 1999 do roku 2002 pôsobil na Okresnom úrade na odbore požiarnej ochrany v Sabinove ako príslušník jednotky požiarnej ochrany. Nasledujúcich 8 rokov slúžil ako technik – strojník na hasičskej stanici v Lipanoch. V rokoch 2010 – 2012 pôsobil na hasičskej stanici v Prešove ako hasič záchranár – špecialista. Od 1. novembra 2012 doposiaľ vykonával funkciu veliteľa družstva na spomínanej hasičskej stanici. Počas služby v Hasičskom a záchrannom zbore mu bola v roku 2013 udelená medaila za službu v HaZZ III. stupňa. Peter Toďor aktívne pracoval na budovaní modulu leteckého hasenia a rozvoji leteckej záchrannej služby v Hasičskom a záchrannom zbore a bol zároveň inštruktorom leteckej záchrannej služby.

Fotka Petra Toďora.

mvsr, hazz,fb

mvsr

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...