Primátora Popradu chceli odvolať, už nemusia. Chytili ho ožratého za volantom.

a

V Poprade polícia dnes popoludní zastavila a kontrolovala biele Superbéčko, jeho vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá potvrdila prítomnosť alkoholu v krvi, a to hneď nad jedno promile. Za volantom sedel primátor Popradu Jozef Švagerka, ktorý tým nepoškvrnil len svoju osobu, ale aj stranu KDH, za ktorú kandidoval na post primátora. Podľa bežného scenáru mal automaticky putovať do chládku, do cely predbežného zadržania a zajtra by sa mal postaviť pred sudcu, kde by s najväčšou pravdepodobnosťou mal byť odsúdený a tým pádom mu zo zákona končí primátorovanie. No ale keďže sme na Slovensku, musíme počkať až do konca, možno sa skutok nestal a možno za volantom nesedel Švagerka, ale niekto úplne iný.

Žeby to bola náhoda, že ho chytili ožratého za volantom?

Prednedávnom bol vyzvaný skupinou v počte osem poslancov MZ Poprad na odstúpenie, následne bola spustená petícia za jeho odvolanie (viď dole pod fotkou).

Inak v Poprade je to s odvolávaním primátorov bežné. V krátkom čase za sebou boli až dva pokusy  o odvolanie vtedajšieho primátora Popradu Antona Danka. Prvý krát s touto iniciatívou prišlo Svetové združenie bývalých československých politických väzňov. Druhé odvolávanie bolo načasované v roku 2012.

a

Foto: poprad.sk

Petícia za odvolanie primátora mesta Poprad, Ing. Jozefa Švagerka

Vzhľadom k množstvu nejasností ohľadom diania na MsÚ Poprad a nezvládnutiu primátorskej funkcie, my, občania mesta Poprad, navrhujeme odvolalanie primátora mesta Poprad, Ing. Jozefa Švagerka.

To čo tu stihol primátor Švagerko (KDH) narobiť len za prvý polrok je jedna veľká hanba. On a jeho viceprimátoriWzoš (odídenec z KDH, odídenec z SDKÚ, momentálne nezávislý) a Gašper (nezávislý) už stihli vyrobiť kopu škandálov.

1. Švagerko ešte nič neurobil a sám si navrhol zvýšiť svoj plat o 25%. Poslanec Kavka (predseda OZ PRE MESTO) mu navrhol zvýšiť plat dokonca o 30%.

2. Poslanci ešte nič neurobili a už si zvýšili svoje odmeny z 360 eur na 400 eur.

3. Mesto poskytlo dotáciu 5000 eur farnosti vo Veľkej, v ktorej Švagerko spieval v cirkevnom zbore.

4. Zákazku za 800 eur od mesta dostal okresný predseda KDH Glevaňák.

5. Švagerko podpísal podozrivú zmluvu s firmou Kelcom za 17000 eur na ktorej nesedeli dátumy, čo sa dostalo do pozornosti aj generálnej prokuratúre.

6. Kým tu zúrila snehová kalamita a celý Poprad bol ochromený, Švagerko si užíval na výlete v Taliansku. Pritom je predseda krízového štábu mesta, takže sa mal vrátiť a urýchlene riešiť veci a nie až po niekoľkých dňoch keď už bolo neskoro.

7. Mesto vystavilo podozrivú objednávku na kúpu notebookov, keď v objednávke bola dohodnutá cena 10 037,00 eur za 19 kusov, ale vyfakturovaných bolo už len 17 kusov, ale za tú istú cenu 10 036,80 eur.

8. Okresný predseda KDH Glevaňák sa stal členom Komisie regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a kultúry. 57 ročný Glevaňák je pritom profesným zameraním strojár.

9. Ďalšiu zákazku za 783 eur dostal od mesta okresný predseda KDH Glevaňák. Pritom však vyplávalo na povrch, že dlhoval mestu za využívanie nebytových priestorov pričom sa dlh vyšplhal do výšky 4587,67 eur.

10. Mesto predalo nebytový priestor sestre viceprimátora Wzoša Janke Bobovskej (rod. Wzošovej) prednostným prevodom za dohodnutú cenu.

Švagerko a jeho ľudia išli do volieb so sloganom "Spoločne a po novom". Čo je na tomto "spoločne"? A čo je na tomto "po novom"? Nič, takže vytriezvenie z pekného sna prišlo veľmi rýchlo. Je to veľká hanba, ktorú si naše mesto nezaslúži.

Konverzný kurz 1€ = 30,1260 Sk

BRITAKOV umelecké kováčstvo

čistiareň

JSU Rožňava - výroba prívesných vozíkov

voda plyn kurenie

Kachliarstvo JANES

Gemerský magazín

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...