Ach tá zaspatá Rožňava ...

Rožňava

Autoro a foto: Roman Ocelník, poslanec MZ Rožňava

                               Roman Ocelník

Ostatné roky sa zdalo, že v Rožňave sa dosť intenzívne pracuje na oprave chodníkov a ciest. Dokonca sme kúpili aj asfaltovací stroj a s ním sa postupne začalo s opravami. Poslanci svojim hlasovaním podporili opravy aj na tento rok.

No keď sa prejdete po meste, zbadáte zlý stav, výtlkov pribúda ako húb po daždi. Je už takmer koniec leta, teplé dni veľmi vhodné na opravu sa krátia a vzďalujú a v Rožňave som nejako tento rok nevidel, že by sa niečo opravovalo. Je pravda, že po niekoľkých operáciaách môj zrak nie je výborný, no výtlky cítiť aj pri chôdzy či v aute.

Všetko v meste, čo má "ruky - nohy" je momentálne sústredené pri oprave fontány, kde prúdia obrovské finančné injekcie, samozrejme aj ľudská sila. Tu však vidím scénar nasledovný: Tesne pred voľbami do VÚC bude pompézne odovzdanie, ktoré bude rozmazané vo všetkých mestom priamo či nepriamo financovaným médiách.

Onedlho sa začína školský rok, škôlkárov na MŠ Štítvická ulica čaká tesne pred vstupom do areálu škôlky rozbitý chodník:

Rožňava

Stredoškoláci na Hviezdoslavovej ulici sa tiež majú na čo tešiť:

Rožňava

Neustále výtlky pred Pionierkou:

Rožňava

Chodci v ohronení na Jovickej ulici. V jednosmerke vodiči kľučkujú medzi výmoľmi a autami, ktoré tu bežne parkujú:

Rožňava

O Budovateľskej ulici som písal mnohokrát a mesto spí a spí. Keďže do tejto lokality sa obyvatelia sťahovali v roku 1970, je to prestarlé sídlisko a mnoho ľudí má problém s chôdzou aj po rovnom teréne, nie to po jamách. Niekedy v polovici septembra mám teda v pláne za vlastné peniaze tieto výtlky na Budovateľskej ulici opraviť, materiál už mám nachystaný. Budovateľská č. 37-41:

Rožňava

Rumunská ulica, ktorú využívajú vodiči aj chodci z Juhu:

Rožňava

Na ďalšej fotke sa možno niekomu zdá, že som to fotil niekde v pralese. Nieee! Je to mestská parcela medzi rodinnými domami v k.ú. Nadabula, ktorú mesto úplne zanedbáva. Ide príkladom pre súkromných majiteľov pozemkov, ako to má !vyzerať"! Je to ideálne miesto pre hady, myši, potkany ...:

Rožňava

Že by mesto nemalo peniaze? Rozhpodne nie! Pri niektorých faktúrach mesta sa Vám hlava zatočí, pre zobrazenie faktúr klik na obrázok:

                                                      faktúry Mesta Rožňava

Konverzný kurz 1€ = 30,1260 Sk

BRITAKOV umelecké kováčstvo

čistiareň

JSU Rožňava - výroba prívesných vozíkov

voda plyn kurenie

Kachliarstvo JANES

Gemerský magazín

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...