Miesto priemyselného parku má mesto Rožňava plantáž inváznych rastlín a divoký lesopark ...

priemyselný park roznava

Autor: Roman Ocelník, poslanec MZ Rožňava (2010-2014 a 2014-2018)

Roman Ocelník

Pred mnohými rokmi, ešte za primátora Laciaka sa v Rožňave,  lokalite medzi mestskou časťou Nadabula a Rožňavská Baňa vybudoval areál priemyselného parku. Za dlhé roky, čo ho máme, sa nad nami zľutovala len jedna firma, ktorá sem prišla. Aj to zrejme len vďaka dobrému srdcu jedného z majiteľov, ktorý je pôvodom z Rožňavy.

Ostatné plochy odvtedy chátrajú a zarastajú. Vo veľkej miere sa tam rozšírila nebezpečná invázna rastlina zlatobyľ, ktorá vytláča pôvodné rastlinstvo. V jednej časti sa dobre darí aj mladým stromčekom a onedlho sa táto časť stane asi rajom hubárov, brezáčiky či kozáčiky potešia nejedného z nich. Zámer priemyselného parku bol asi iný.

Mesto voľné plochy neudržiava. Ide tak príkladom obyvateľom. Ak Vás teda niekedy mesto vyzve, nech si pokosíte záhradku, odporúčam, aby ste ich poslali pozrieť uvedené pozemky priemyselného parku.

To, že sa nám sem niekoľko investorov nahrnie, postavia haly a zamestnajú množstvo ľudí, tomu už ani ja neverím. Väčšinou sa odvolávalo na skutočnosť, že tu nemáme diaľnice. Podľa mňa je to hlúposť, cesty okolo Rožňavy máme kvalitné a pomerne široké. Choďte sa pozrieť  pár kilometrov južne do Kazincbarciky či do Miškolca. Cesty totálna hrôza, úzke ako u nás niekde na konci sveta a pritom fabrík ako húb po daždi.

Myslím, že zvyšovanie minimálnej mzdy, tiež zvyšovanie nárokov na zamestnávateľov od vládneho zlepenca Fico - Danko - Bugár a kladenie iných polien pod nohy investorov rozhodne nepomôže. Poniektorí si už balia "švestky" a Slovensko opúšťajú. Takže pre Rožňavu nepredpokladám príchod zaujímavého investora.

Nuž čo, priemyselný park tu máme a starať sa o neho treba. Takže dôrazne apelujem na vedenie mesta, aby nezanedbávalo povinnosti samosprávy.

priemyselný park roznava

Konverzný kurz 1€ = 30,1260 Sk

BRITAKOV umelecké kováčstvo

čistiareň

JSU Rožňava - výroba prívesných vozíkov

voda plyn kurenie

Kachliarstvo JANES

Gemerský magazín

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...