Adecor darceky a dekoracie PIZZA Rožňava Pod Gombášom Rožňava

Festivaly pod drobnohľadom

a

...

Na festivaloch v Trenčianskom samosprávnom kraji počas uplynulých dvoch víkendov nechýbali ani colníci. Pri kontrolách zistili porušenia len v niekoľkých prípadoch. Vďaka pravidelným kontrolám sa totiž disciplína predajcov na obľúbených festivaloch z roka na rok zlepšuje, a to aj vďaka súčinnosti organizátorov.

Letné festivaly sa konajú aj pod dohľadom colníkov. Cieľom je dbať na dodržiavanie zákona zo strany poskytovateľov služieb a chrániť tak kupujúcich. Na tohtoročnom Topfeste v Novom Meste nad Váhom a na Pohode v Trenčíne colníci skontrolovali desiatky prevádzok. Kontroly boli zamerané na plnenie povinností v súvislosti s používaním elektronickej registračnej pokladnice (ERP).

Pri kontrolách v drvivej väčšine prípadov zaznamenali colníci riadne vydávanie bločkov a evidovanie tržieb. Na Topfeste zistili porušenia predpisov v 4 prípadoch, za čo boli uložené pokuty v celkovej výške 1 480 eur, a na Pohode v 6 prípadoch, za čo colníci uložili pokuty v celkovej výške 1 060 eur. Išlo najmä o nezaevidovanie hotovostnej platby do ERP či nevydanie bločku.

Aj vďaka týmto každoročným kontrolám sa disciplína predajcov zlepšuje. Colníci registrovali, že organizácia práce v kontrolovaných prevádzkach bola dobre a efektívne nastavená, v predajných stánkoch sa často jeden zamestnanec venoval len činnosti obsluhy registračnej pokladnice, pričom ďalší zamestnanec obsluhoval kupujúcich a prácu tak mali rozdelenú. Vo viacerých prípadoch v prevádzkach používali virtuálnu registračnú pokladnicu, ktorá je práve na takéto účely vhodná.

Už štandardne majú takéto kontroly colníkov preventívny a nie represívny charakter. Pri kontrolách totiž zároveň colníci poukazujú aj na informačnú činnosť a upozorňujú podnikateľské subjekty na ich zákonné povinnosti. Na oboch akciách sa colníci stretli s ústretovým prístupom a súčinnosťou zo strany organizátorov aj zo strany kontrolovaných subjektov.

...

fssr

BRITAKOV umelecké kováčstvo

čistiareň

JSU Rožňava - výroba prívesných vozíkov

voda plyn kurenie

Kachliarstvo JANES

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...