GEMINI CARS PIZZA Rožňava Barber

Pozor na podvody pri predaji áut!

...

V okrese Partizánske policajti už viac rokov po sebe prijímajú oznámenia nespokojných občanov, ktorí sa rozhodli kúpiť motorové vozidlo „z druhej ruky“, na inzerát a kúpa vozidla vďaka rôznym komplikáciám zo strany predávajúceho dopadla inak, ako mali kupujúci predstavu. Ide o predovšetkým o zlý technický stav vozidla, zistený až po uskutočnení kúpy, problémy a nezrovnalosti v technickej dokumentácii vozidiel či v ich evidencii u p...olície.

Oznámenia občanov sú zväčša zamerané na trestné činy podvodu, cítia sa podvedení predávajúcimi ohľadom kvality vozidla, počtu najazdených kilometrov, zamlčania blokácií vozidla v evidenciách, zadržiavania potrebných dokumentov predávajúcim a pod. Preukazovať úmysel páchateľa podviesť kupujúceho je vo väčšine prípadov komplikované, často aj pre nízke právne vedomie poškodených a ich neopatrnosť pri investovaní svojich peňazí do kúpy jazdeného vozidla od neznámej osoby, ktorá zväčša ani nie je vlastníkom vozidla, ale len „sprostredkovateľom“ predaja.

Polícia preto tieto osoby monitoruje a dlhodobo dokumentuje túto ich činnosť, ktorá je po zdokumentovaní kvalifikovaná ako trestný čin neoprávneného podnikania. Počas prvých 6 mesiacov roku 2019 policajti odhalili ďalších 7 prípadov tejto trestnej činnosti.

...

mvsr

BRITAKOV umelecké kováčstvo

a

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...