GEMINI CARS PIZZA Rožňava vyza eu

Jeden z posledných nezrušených festivalov: V Rimavskej Sobote zahrá skupina Para

a

...

Druhý ročník multižánrového festivalu Fraj prinesie na Gemer koncerty, výstavy, divadelné predstavenia, čítačky, diskusie a workshopy.

23. júla 2020 – Po zrušení veľkých letných festivalov ako Pohoda či Grape, nezostalo fanúšikom umenia veľa možností kultúrneho vyžitia. Vykompenzovať sa to snažia malé lokálne podujatia. Jedným z nich je multižánrový festival Fraj, ktorý sa uskutoční 21. a 22. augusta v Rimavskej Sobote.

Hlavným lákadlom druhého ročníka festivalu je skupina Para. Okrem nej sa môžu návštevníci tešiť na koncerty Zuzany Mikulcovej, Klipers, Mateja Tále či Džumelca.

Fanúšikov literatúry poteší čítačka jedného z najuznávanejších slovenských spisovateľov Michala Hvoreckého. Diskusiu o vážnosti klimatických zmien bude moderovať Zuzana Kovačič Hanzelová. Vôbec po prvý raz v teréne si budú môcť diváci naživo vychutnať humoristický podcast Lužifčák.

Divadlo na festivale Fraj zastúpia Juraj Mitro so svojou inscenáciou Cesta kolem mého pokoje a Divadlo Houže s bábkovým predstavením Vlk na Mesiaci.

Na Fraji sa zastaví aj Potulná galéria, ktorá prostredníctvom mobilných výstav, performance a koncertov upozorňuje v slovenských regiónoch na potrebu kriticky myslieť.

Novinkou festivalu je spojenie s už etablovaným rimavskosobotským projektom Transistor, ktorý obstará sobotnú afterparty.

„Našim cieľom je priniesť do mesta aj alternatívnu kultúru a vytvoriť tak protiváhu komerčným podujatiam, ktorých je u nás dostatok. Chceme vytvoriť niečo ako regionálnu miniverziu Pohody, kde návštevníci zažijú kontakt so známymi umelcami, ktorí v našom regióne bežne nevystupujú, ale zároveň prídu objavovať novú, nepoznanú kultúru,“ hovorí riaditeľ festivalu Tomáš Bálint, ktorý má na svedomí aj projekty Ťahaj domov, Konfereska či Kvízmajster.

Organizátori veria, že okrem miestnych sa im podarí prilákať aj ľudí zo vzdialenejších regiónov: „Rimavská Sobota je známa najmä vysokou nezamestnanosťou a aj prostredníctvom tohto festivalu by sme chceli mesto prezentovať v inom svetle, pretože sme presvedčení, že má čo ponúknuť. Bohatá história, pôvabná architektúra a blízkosť národných parkov môžu byť príjemným doplnením návštevy festivalu,“ dodáva Tomáš Bálint.

Lístky si môžete zakúpiť vo zvýhodnenej  predpredajovej cene 9 EUR prostredníctvom webovej stránky festivalu www.fraj.sk.

...

a

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Požičovňa špeciálnych prívesov ...

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...