Miesto pre Vašu reklamu PIZZA Rožňava Miesto pre Vašu reklamu

Bežkársky raj - SNOW PARK ĽADOVÁ

Jedinečné miesto na Slovensku, ktoré nesie meno po svetoznámej jaskyni - Dobšinská Ľadová Jaskyňa ponúka upravené trate pre bežecké lyžovanie. V budúcej sezóne však nadšencom tohto krásneho športu chceme ponúknuť viac. Postupne predlžujeme trasy do okolia ešte stále divokej prírody Slovenského raja, avšak na profesionálne pripravené trate potrebujeme Vašu pomoc, aby sme mohli zakúpiť ratrak.

                                                          Pomôcť projektu - klik TU.

O projekte

Priaznivcom bežeckého lyžovania ponúkame priamo v obci Dobšinská Ľadová Jaskyňa trate, ktoré viac menej denne svojpomocne upravujeme pomocou štvorkolky Can-Am. Snažíme sa pripraviť stopy na klasiku, tak aj hladký menčester na skate čo nás veľmi spomaľuje a predražuje úpravy. Sme nesmierne vďační za možnosť využitia pracovnej štvorkolky, ktorá nám bude naďalej slúžiť, avšak tak ako každý stroj aj ona má svoje limity, ktoré neumožnia to, čo hravo dokáže ratrak určený pre bežecké trate.

                                                          Pomôcť projektu - klik TU.

Tak ako ostatné bežecké strediská aj my sa boríme s materiálnymi a finančnými problémami. Po vzore dobre fungujúcich stredísk chceme aj my spoločne osloviť širokú verejnosť a získať tak podporu pre náš projekt, ktorým je kúpa snežného pásového vozidla alebo inak ľudovo povedané ratraka určeného na prípravu dokonalej bežeckej trate.

Čo má byť výsledkom nášho projektu?

Našim cieľom v zimnej sezóne 2021/2022 je pripraviť pre Vás kvalitné a profesionálne bežecké trate, ktoré budú bezpečné a budú ich môcť využívať všetky vekové skupiny ako aj rekreační či aktívni športovci. Plánujeme pre Vás vytvoriť športový areál bežeckého lyžovania SNOW PARK ĽADOVÁ, ktorý chceme spojiť s ďalšími atraktívnymi lyžiarskymi strediskami Telgárt a Mlynky

                                                          Pomôcť projektu - klik TU.

Bonus pre Vás

Chceme ponúknuť návštevníkom neopakovateľné výhľady zo sedla Besník na Kráľovu Hoľu, či jednu z najznámejších i najkrajších technických pamiatok na Slovensku Chmarošský viadukt a vytvoriť tak pre Vás desiatky kilometrov nových kvalitných tratí v nových kútoch čarovnej prírody. Azda nikde inde nenájdete takúto lokalitu, ktorá je na tak malom území obklopená jedinečnými prírodnými skvostami ako Ostrá skala, Hnilecká jelšina či susediaci Stratenský kaňon.

Napriek každoročným klimatickým zmenám ktoré strpčujú lyžiarskym strediskám život, dokážeme ponúknuť rôzne alternatívy, aby si milovníci bežeckého lyžovania prišli na svoje.

                                                          Pomôcť projektu - klik TU.

Prečo chceme zakúpiť snežné pásové vozidlo - ratrak ?

Dôvod je prostý a jednoduchý. Ratrak ktorý bude disponovať frézou a stopármi zabezpečí ďaleko bezpečnejšie a kvalitnejšie trate pre všetkých. Chceme urobiť všetko preto, aby sme v spojení ratraka a štvorkolky pripravili skutočný bežkársky raj. Sme si vedomí, že v našom okolí neprosperuje žiaden priemysel a hovoria o nás, ako o hladových dolinách, no faktom je, že tu máme ešte skutočnú divú prírodu, ktorú nám nikto nezoberie a my vám ju chceme predstaviť z dokonalých a upravených bežeckých tratí.

                                                          Pomôcť projektu - klik TU.

Aká je naša vízia do budúcnosti ?

Dlhodobá vízia nášho úsilia bude raj pre milovníkov bežiek - skvalitnenie spomínaných okruhov v areáli v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni, postupné osvetlenie časti okruhu, servis, požičovňa a gastro služby budú len pridanou hodnotou tohto areálu tak, ako sprístupnená chatka Mláky na jednej z trás, ktorá bude v zime sprístupnená turistom ako útulňa.

Dlhodobá vízia nášho úsilia bude raj pre milovníkov bežeckého lyžovania

Kto sme ?

Sme skupina dobrovoľníkov a nadšencov bežeckého lyžovania, ktorá sa len nedávno rozhodla založiť občianske združenie pod názvom SNOW PARK ĽADOVÁ a pokračovať tak v rozširovaní bežeckých trás v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni. Keďže bežecké lyžovanie je stále viac a viac populárnejšie medzi ľuďmi každej vekovej skupiny, rozhodli sme sa, že budeme tento šport podporovať a radi by sme pre nadšencov aktívnych či rekreačných vytvorili vhodné podmienky na takýto druh relaxu.

                                                          Pomôcť projektu - klik TU.

Keďže sme len malý tím dobrovoľníkov, Vaša pomoc pre zrealizovanie tejto myšlienky je veľmi potrebná. Vieme a veríme v to, že spoločne to dokážeme. Skutočnosť že sa viacerým strediskám už pomohlo a sme radi že aj našimi malými čiastkami sa posunuli o výrazný krok dopredu nás presviedča, že ideme správnou cestou a že na Slovensku je stále veľa dobrých ľudí, ktorí si vážia prácu a ochotu tých, ktorí chcú skvalitniť a skrášliť bežecké lyžovanie vo svojom prostredí.

                                                          Pomôcť projektu - klik TU.

2020 - klik na kalendár:

kalendár 2019

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Požičovňa špeciálnych prívesov ...

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...