Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Amatérska súťaž výtvarnej fotografie 2023: Tvoj objektív, tvoj príbeh ... Umelecké záblesky

S radosťou Vám oznamujeme, že Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, vyhlasuje súťaž amatérskej výtvarnej fotografie pod názvom Tvoj objektív, tvoj príbeh ... s podtitulom Umelecké záblesky. V 90. rokoch 20. storočia Galéria Baníckeho múzea v Rožňave pravidelne vystavovala najlepšie amatérske fotografie z regiónu a preto sme sa rozhodli pri príležitosti svetového dňa fotografie v mesiaci august obnoviť túto tradíciu. V súčasnosti popularita fotografie neustále rastie a našim záujmom je poskytnúť aj verejnosti priestor pre vlastné sebavyjadrenie prostredníctvom výtvarnej fotografie.

     „Výtvarná fotografia nie je primárne dokumentom. Môže predstavovať vlastnú interpretáciu sveta a vyjadrovať isté stanoviská autora. Autor sa neopiera o fakty, sociálnu skutočnosť, ale o umelecké interpretáciu okolia. Je to zachytenie emócie, atmosféry, nekonvenčného momentu, ale i osobného, autentického zážitku, ktorý dokáže zachytiť len fotograf,“ uviedla kurátorka výtvarného umenia Mgr. Kristína Pakesová, PhD.

Názvy kategórií, do ktorých sa môžu záujemcovia prostredníctvom svojich fotografií zapojiť:

Vaša svadobná tradícia

Na bicykli 

Technické požiadavky pre súťažné fotografie:

  • elektronický grafický formát fotografií JPG, odporúčaný rozmer dlhšej strany fotografie maximálne 3600 pixelov a veľkosť súboru do 8 MB, optimálne rozlíšenie 300 DPI

     Fotografie je potrebné zasielať spolu s emailovou prihláškou a podpísaným dokumentom Súhlas so spracovaním osobných údajov na e-mailovú adresu: vytvarne.umenie@banmuz.skPravidlá súťaže a dokument Súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely súťaže sú verejne prístupné na webovej stránke Baníckeho múzea v Rožňave www.banmuz.sk v sekcii Dokumenty.

     Porotou tejto súťaže sú Viktória Papp, fotografka a hudobníčka z Rožňavy a Marek Hajkovský, profesionálny fotograf a učiteľ z Kežmarku. Do súťaže sa môžu zapojiť amatérski fotografi s umeleckým zápalom a chuťou zverejniť svoju fotografiu verejnosti a odbornej porote.

     Súťaž potrvá až do konca kalendárneho roka 2023 a výsledky budú vyhlásené v priebehu februára 2024. Víťazné fotografie budú vystavené v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave počas kalendárneho roka 2024.

 

 Tešíme sa na Vaše fotografie!

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...