AUTO MOTO BAZAR Miesto pre Vašu reklamu PIZZA Rožňava

Dopravno-preventívna akcia "Biela palica" - výsledok akcie + foto

Dnes prebehla preventívno-dopravná akcia Biela palica. Akcia sa uskutočnila aj na Šafárikovej ulici v Rožňave.

Zo štatistiky uvádzame, že z množstva áut, ktoré dnes premávalo ul. Šafarikovou, 58 vodičov zastavilo figurantovi, ktorý signalizoval úmysel prejsť cez vozovku na priechode pre chodcov a 16 vodičov nezastavilo.

Zdroj: vedúca ÚNSS KS Košice Z.Košuthová

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj


Pôvodný príspevok:

Dopravno-preventívna akcia

Dňa 13. 10. 2022 v čase od 09.00 h do 11.00 h vykoná Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rožňave v spolupráci s krajským strediskom Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Košiciach  a ZO ÚNSS Rožňava dopravno-preventívnu akciu s názvom „ Biela palica “. Akcia  bude prebiehať na ulici Šafárikovej v Rožňave a bude zameraná na bezpečnosť nevidiacich a slabozrakých  chodcov.

Svetový deň bielej palice

Dopravno-preventívnu akciu pri príležitosti Svetového dňa bielej palice každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. V tento deň si pripomíname význam a dôležitosť tejto symbolickej pomôcky pre nevidiacich. Počas akcie policajti v spolupráci s krajským dopravným inšpektorátom krajského riaditeľstva PZ prechádzajú cez priechody pre chodcov s nevidiacou osobou z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Policajti krajského dopravného inšpektorátu sledujú reakcie vodičov v prípadoch, keď na priechode zbadajú osobu s bielou palicou. Vodiči, ktorí nezastavia na signál nevidiaceho, keď chce vstúpiť na priechod pre chodcov a prejsť cez vozovku, sú kontrolovaní policajnou hliadkou a riešení napomenutím za porušovanie predpisov zákona o cestnej premávke.


Zdroj: ÚNSS

        
 

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...