Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

*** AKTUALIZÁCIA *** UPOZORNENIE PRE CESTUJÚCICH V PONDELOK NÁS ČAKÁ ŠTRAJK

!! ŠTRAJK SA NEUSKUTOČNÍ !!


Avizovaný výstražný štrajk odborárov eurobusu v Košiciach a Rožňave nebude. Dôvodom je predloženie príkazu o hospodárskej mobilizácii, ktorý dopravcovi ukladá povinnosť zabezpečovať dopravu v rámci vyhlásenej mimoriadnej situácie v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov.


„Za týchto podmienok sa, samozrejme, avizovaný štrajk ruší, ďalej budeme postupovať podľa zákona o kolektívnom vyjednávaní, a to požiadaním Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR o určenie rozhodcu. Za daných okolností však nepotrebujeme dohodu so zamestnávateľom na žiadosti o určenie rozhodcu,“ povedala členka predsedníctva Rady OZ KOVO Alexandra Mičietová s tým, že pôjde o jednostranné určenie.


Informáciu o tom, či sa na zamestnancov eurobusu vzťahuje uvedená povinnosť, ktorá by im zabránila v dohľadnej čase štrajkovať, žiadali odborári koncom júna. „Vtedy požiadavku zamestnávateľ ignoroval a príkaz predložil až teraz,“ uviedli odborári. 


Zdroj: (tasr)


Pôvodný príspevok:

Premávku prímestských autobusov dopravcu eurobus, a. s. zasiahne v pondelok 26. septembra štrajk zamestnancov. Odborový zväz KOVO eurobus, a. s. zvolil túto formu protestu v dopravných závodoch v Košiciach a Rožňave. Pôjde o celodenný výstražný štrajk so začiatkom od 0:00 dňa do 24:00 hod. Košický samosprávny kraj nie je zriaďovateľom žiadneho z dopravcov a ani jeho vlastníkom, preto nemá právomoc zasahovať do personálnej politiky týchto súkromných spoločností.


„Informáciu o štrajku zamestnancov jedného zo zmluvných autobusových dopravcov Košického samosprávneho kraja sme prijali s veľkou ľútosťou. Mrzí nás, že na interné záležitosti spoločnosti a jej zamestnancov doplatia obyvatelia kraja v našich dvoch okresoch. Momentálne rokujeme s naším druhým autobusovým dopravcom ARRIVA, a. s. ako aj s regionálnymi autobusovými dopravcami z iných krajov o možnostiach, ako zmierniť dôsledky výpadku autobusových spojov na cestujúcu verejnosť,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Keďže kraj si voči dopravcom plní zmluvné povinnosti, rovnaké plnenie očakávame aj od dopravcov, vrátane prevádzkovej povinnosti dopravcu, teda zabezpečenie objednaných služieb podľa schválených cestovných poriadkov a udelených dopravných licencií

Podľa informácií od dopravcu spoločnosť eurobus, a. s. v tejto chvíli nedokáže určiť rozsah a dopady štrajku na vynechané spoje. V rámci svojej povinnosti deklaroval snahu minimalizovať dopady štrajku a postupovať pri riešení situácie v maximálnej súčinnosti s krajom ako objednávateľom.

Autor/zdroj: Archív KSK

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...