AUTO MOTO BAZAR Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Talenty z celého okresu si zmerajú sily v Dome tradičnej kultúry Gemera

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, ktorého zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, už tradične otvára nový rok hľadaním talentov z celého rožňavského okresu. Rožňavská GOS-ka organizuje hneď niekoľko súťaží, ktoré sa zameriavajú na celé vekové spektrum, od mladých až po seniorov. Súťaže ale budú mať aj širokú žánrovú škálu - od výtvarného umenia, cez folklór, až po vedomostnú súťaž.

Súťaže – Vesmír očami detí, ktorej sa potešia najmä žiaci materských a základných škôl a Výtvarné spektrum, zameraná na mládež staršiu ako 15 rokov – budú zastupovať výtvarné umenie. Amatérski fotografi si prídu na svoje v ďalšom ročníku AMFO 2023, filmári zas v súťaži CINEAMA. Nezabudlo sa ani na folkloristov, ktorí si zmerajú sily hneď v troch súťažiach. Prehliadka detských folklórnych súborov Eniki Beniki, hudobný folklór dospelých Vidiečanova Habovka a súťaž folklórnych skupín Nositelia tradícii.

„Pre žiakov druhého stupňa základných škôl, ako aj pre stredoškolákov, ktorí milujú vesmír a neboja sa zapojiť aj svoju hlavu máme pripravenú vedomostnú súťaž s názvom Čo vieš o hviezdach. Okrem toho chystáme k jednotlivým súťažiam aj rôzne vzdelávacie semináre, aby sme tvorcov z nášho okresu podporili aj rozvojom ich talentu,“ uviedla riaditeľka Gemerského osvetového strediska Helena Novotná.

Do súťaží AMFO a Výtvarné spektrum už bola spustená registrácia na webstránke Národného osvetového centra, ktorý je vyhlasovateľom súťaží. Gemerské osvetové stredisko bude jednotlivé súťaže priebežne komunikovať s verejnosťou prostredníctvom svojej webstránky www.gos.sk, ako aj sociálnych sietí Facebook a Instagram. V prípade nejasností sa môžete informovať na telefónnom čísle 0915 884 135, prípadne mailom na marketing@gos.sk.

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...