AUTO MOTO BAZAR Miesto pre Vašu reklamu PIZZA Rožňava

O vianočnú atmosféru sa postarajú remeselníci z celého kraja

V košickom OC Optima sa od 6. do 18. decembra 2022 uskutočnia vianočné trhy

tradičných remesiel ľudovo-umeleckých výrobcov z Košického kraja. Tento tradičný jarmok prináša do Košíc Remeselnícky inkubátor, známy ako RINK a ponesie názov Remeselné Vianoce.

Počas dvoch adventných týždňov RINK naplní predajné stánky viac než stovkou remeselníkov z Košického kraja. Návštevníci si budú môcť zaobstarať výrobky z dreva, kože, hliny či kovu. Na predaj budú aj produkty z medu, ovocia a ručne šité hračky. Pestrú paletuvýrobkov dostupných v ôsmich stánkoch doplní aj predvádzanie tradičných remesiel.

Záujemcovia dostanú príležitosť si vyskúšať točenie na hrnčiarskom kruhu, výrobu koženýchnáramkov ako aj paličkovanie, drôtovanie, plstenie či zdobenie perníkov.

„Remeselnícky jarmok sa uskutoční v košickom obchodnom dome už po tretíkrát, alevo vianočnej verzii to bude jeho debut. Každý, kto navštívi OC Optima, si určite príde nasvoje,“ uviedol manažér pre Remeselnícky inkubátor, Peter Novotný.

RINK je špecializovanou formou podpory ľudových remeselníkov a ľudovo-umeleckých výrobcov a unikátnym nástrojom na vytváranie priaznivých podmienok prerozvoj tradičného remeselníctva na území Košického kraja. Košický samosprávny kraja Gemerské osvetové stredisko ho založili v roku 2019, sídli v Dome tradičnej kultúry Gemerav Rožňave.

Aktuálne informácie zo života RINK-u nájdete na stránke www.rink.sk a na našichsociálnych sieťach.

Tešíme sa na Vás!

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...