Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Nezodpovední vodiči zvyšujú skóre - začína dopravná akcia RADAR

NA CELOM SLOVENSKU ZAČÍNA DOPRAVNÁ AKCIA RADAR

Z dôvodu početných prípadov dopravných nehôd zapríčinených požitím alkoholu a neprimeranej rýchlosti na cestách za posledné dni začína na celom území Slovenska akcia RADAR.

Od dnes na celom území Slovenska začína dopravno-bezpečnostná akcia RADAR. Policajti z dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa zamerajú najmä na alkohol, rýchlosť a spôsob jazdy.

Kontrolám sa nevyhnú vodiči motorových, aj nemotorových vozidiel. Budú na miestach, kde dochádza k nehodám prekročením rýchlosti a pod vplyvom alkoholu. 

 Akcia RADAR potrvá až do konca mesiaca.

Slováci skóre každým dňom zvyšujú

1.Nedeľa 2.10.2022, Bratislava zastávka Zochova : Príčinou tragickej dopravnej nehody bola JAZDA POD VPLYVOM ALKOHOLU. Následok nezodpovednej jazdy vodiča: 5 mladých osôb utrpelo zranenia nezlučiteľné so životom.

2.Pondelok 3.10.2022, Čadca: Príčinou vážnej dopravnej nehody v okrese Čadca bola opäť JAZDA VODIČA POD VPLYVOM ALKOHOLU. Následok neprimeranej jazdy: 3 soby (matka a 2 maloleté deti) utrpeli zranenia, ktoré si vyžadovali hospitalizáciu do zdravotníckeho zariadenia, jedno dieťa je hospitalizované s ťažkými zraneniami na JIS

3.Piatok 7.10.2022, Bratislava ul. Košická: Príčinou vážnej dopravnej nehody zas a znova JAZDA POD VPLYVOM ALKOHOLU. Následkom arogantnej jazdy opitého vodiča zranená osoba (žena), ktorej ťažké zranenia si vyžiadali prevoz do nemocnice, kde bojuje o život.

4.Piatok 7.10.2022, okres Snina: Z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky obvinili humenskí dopravní policajti 28 ročného muža zo Sniny. Obvinený spôsobil dopravnú nehodu počas vedenia vozidla Renault Megane v obci Hostovice. Počas jazdy sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a prednou časťou auta narazil do betónového držiaka plynovej rúry. Po nehode bol podrobený dychovej skúške na alkohol s výsledkom 1,18 mg/l ALKOHOLU vo vydychovanom vzduchu. 

5.Sobota 8.10.2022, Bratislava Popradská ulica: dopravní policajti zastavili dopravný prostriedok MHD a podrobili vodiča trolejbusu dychovej skúške na požitie ALKOHOLU, ktorá skončila s POZITÍVNYM VÝSLEDKOM. V trolejbuse sa nachádzali osoby (cestujúci: ženy, deti, seniori) V tomto prípade možno, aj vďaka  zásahu dopravnej polície, bez následkov na ohrození života, zdravia, majetku.

6.Sobota 08.10.2022, Vrbovce: Dopravná nehoda, pri ktorej mal 25-ročný vodič osobného auta dostať šmyk a narazil do elektrického stĺpa. Pri nehode došlo k ťažkým zraneniam 17-ročnej spolujazdkyne. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,31 promile!OPÄŤ JAZDA POD VPLYVOM ALKOHOLU!

7.Nedeľa 9.10.2022, Rovinka:Dopravní policajti boli krátko po 18.30 h vyslaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo v obci Rovinka. 29-ročný vodič počas vedenia vozidla na Hlavnej ulici zišiel mimo vozovky a narazil do stĺpu verejného osvetlenia. K zraneniu osôb v tejto súvislosti nedošlo. Policajti podrobili vodiča dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 2,27 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Táto hodnota predstavuje 4,73 promile – z medicínskeho hľadiska STAV RIZIKA SMRTEĽNEJ OTRAVY ALKOHOLOM.

8.Nedeľa 9.10.2022, Pribeta: V ranných hodinách došlo v Pribete na Novozámockej ulici k ohrozeniu pod vplyvom návykovej látky v súvislosti s dopravnou nehodou. 28 ročný vodič vozidla VW Tiguan zišiel z vozovky pred rodinným domom, kde narazil do betónového mostíka, betónovej pätky telekomunikačného stĺpu a následne do oplotenia rodinných domov. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,60mg/l alkoholu.OPÄŤ,ZAS A ZNOVA JAZDA POD VPLYVOM ALKOHOLU!

Zdroj: FB Polícia SR

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...