Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Smrť v bani

smrť v bani

(aktualizované 14.5. 2008) 13.5.2008, Nižná Slaná - čast Baňa

Dvoch baníkov zavalilo  v bani 13.5.2008 o 18.40 hod. 24 ročný slobodný T.T. z Dediniek, ktorý pracoval v bani asi pol roka, aj napriek 40 minútovému oživovaniu zomrel. Oživovanie začali už jeho kolegovia v bani, pokračovali záchranári. Druhý, 27 ročný muž z Dobšinej, ktorý tam pracoval približne rok a pol bol odvezený s veľmi ťažkým poranením do nemocnice v Rožňave na ARO. Pacient bol uvedený do umelého spánku a napojený na dýchacie prístroje, nakoľko dochádzalo k zmene stavu jeho vedomia. Podrobil sa veľmi zložitej operácii a jeho stav je vážny. Má pomliaždeniny plúc a sleziny. K prípadu sa odmietol vyjadriť pre "pracovnú zaneprázdnenosť riaditeľ baní a poslal ochranku, aby zabránila redaktorom monitorovať okolie tragédie. 

Text a foto redakcia

Reklama: Ponuka nehnuteľností v okolí TU

 smrť v baniSiderit

Niečo už bolo aj v TA3 TUkatastrofa

Uprimnú sústrasť.Sú to len slová...ešte ani 8 mesiacov a už tam vyhasol druhý mladý život......ta na toto nemám slov....Úprimnú sústrasť

Je to velmi smutná udalosť. Bohužiaľ, život prináša aj takéto chvíle, a hlavne v takomto nebezpečnom povolaní. Úprimnú sústrasť rodine a pozostalým.
Ale zaráža ma postup vedenia bane, ktorý odmieta komentovať a ozrejmiť situáciu. Potom zbytočne vznikajú špekulácie. A keď novinár potom začne sám zisťovať okolnosti nešťastia, musí sa spoliehať na iné zdroje a informácie, ktoré nemusia byť vždy úplne z prvej ruky. A potom nasleduje za skreslené informácie útočenie na novinárov zo strany zodpovedných, ako to v poslednom čase začínajú praktizovať aj čelní predstavitelia nešej vlády.
No v prvom rade chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám a pozostalým.vyborna reakcia

Neviem, či ten kto písal tento komentár "úprimnú sústrasť" sa vie vcítiť aj do postavenia vedenia bane. Keby on stál na mieste vedenia bane tak by sa určite zachoval tak isto, že by si neprial zverejnenie tejto smutnej situácie. Nemajte obavy o tieto veci, že čo sa tam stalo sa starajú iní kompetentnejší ľudia - banský úrad atď. O takýchto smutných veciach, ktoré sa stávajú sa nehovorí ľahko. Myslím si, že ani rodiny tých, ktorých zasiahla tragédia, nemajú chuť o tom ešte diskutovať, keď poriadne nevedia čo sa stalo a čo bolo hlavnou príčinou tohto nešťastia.

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...