AUTO MOTO BAZAR Miesto pre Vašu reklamu PIZZA Rožňava

Zatmenie Slnka nastane už zajtra

Krásne astronomické predstavenie nás čaká už tento utorok. Zo západnej Ázie, z oblasti Blízkeho východu, ako aj z Európy možné pozorovať čiastočné zatmenie Slnka. Medzi Zem a Slnko vstúpi Mesiac, ktorý zahalí časť slnečného disku.

Zatmenie Slnka nastane v utorok 25. októbra na obed približne od 11:15 hod. Pri pohľade na Slnko začne Mesiac zahaľovať Slnko z jeho vrchnej časti.

V maximálnom štádiu pokryje Mesiac na východe Slovenska zhruba 37 % slnečného disku. V Bratislave to bude len okolo 31 %. Platiť bude, že čím severovýchodnejšie sa budete nachádzať, tak tým bude čiastočné zatmenie Slnka výraznejšie. Zatmenie Slnka však bude viditeľné len v tom prípade, ak bude priať počasie. 

S pravdepodobnosťou nebude čiastočné zatmenie Slnka pozorovateľné z mnohých oblastí Slovenska. Ovplyvňovať nás totiž bude stále frontálny systém spolu s tlakovou nížou, ktorá sa budú presúvať cez naše územie už od pondelka. Počasie sa začne na našom území zlepšovať až v momente, keď zatmenie Slnka začne. 

Oblačnosť sa začne zmenšovať v utorok okolo poludnia od severozápadu. Maximálne štádium čiastočného zatmenia by na Slovensku malo nastať medzi 12:20 až 12:23 hod.  Podľa aktuálnych predpovedí by práve v tomto čase malo na väčšine územia prevládať oblačné až zamračené počasie. Na východnom Slovensku, ako aj na väčšine západného a stredného Slovenska nebude čiastočné zatmenie Slnka pozorovateľné. Predsa len sa však nájdu oblasti, kde by sa oblačnosť mala už v tomto čase zmenšiť.

Zdroj: imeteo

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...