AUTO MOTO BAZAR Miesto pre Vašu reklamu PIZZA Rožňava

Z letného času na zimný už koncom tohoto mesiaca

Už o pár dní si pospíme dlhšie. K zmene z letného času na zimný dojde v nedeľu a my si pospíme o hodinku dlhšie.

Zmena času nastane v nedeľu 30. októbra, kedy sa čas o 3.00 hod. posunie späť na 2.00 hod. Hodiny si teda posunieme o hodinu späť a stmievať sa začne už v poobedňajších hodinách. 

Striedanie času má na našom území dlhú históriu. Prvýkrát sa striedanie času zaviedlo v roku 1916, no nemalo dlhé trvanie. V roku 1918 sa opäť zrušilo. Následne sa opäť striedanie letného a zimného času na pomerne krátku dobu zaviedlo počas druhej svetovej vojny.

Čas si povinne a nepretržite dvakrát do roka meníme od roku 1979, vtedy však platilo, že letný čas začínal posledný marcový víkend a končil posledný septembrový víkend.

Striedanie času, ako ho poznáme dnes, sa začalo uplatňovať od roku 1996 v rámci celej Európskej únie. Letný čas tak trvá 7 mesiacov a zimný 5 mesiacov, a takto to ostane ešte minimálne 4 najbližšie roky. 

Na hodinkách si bude musieť meniť čas povinne, a to najneskôr až do konca roku 2026, kedy sa táto téma opäť dostane do Európskeho parlamentu a európski poslanci budú o zrušení striedania času opäť diskutovať. To, či k zrušeniu nakoniec dôjde, je otázne, tak ako aj, ktorý čas sa ponechá v platnosti. 

Zdroj: imeteo

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...