Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Elon navštívi rožňavské planetárium

Elon navštívi rožňavské planetárium

Návštevníci si cez víkend užijú Deň hvezdární a planetárií

Počas víkendu 25. a 26. marca 2023 sa uskutoční celoslovenské podujatie s názvom Deň hvezdární a planetárií, do ktorého sa zapája aj Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je aj rožňavská hvezdáreň.

Na víkend majú GOSkári pripravený bohatý program. V sobotu sa návštevníci môžu tešiť na Deň otvorených dverí na hvezdárni od 14:00 do 20:00. V rámci neho si bezplatne užijú exkurzie, prezentácie pozorovacej techniky, výstavu fotografií „Minulosť rožňavskej hvezdárne“, denné a večerné pozorovania, či premietanie tematických filmov k 550. výročiu narodenia Mikuláša Kopernika.

V nedeľu ich čaká, po Prahe a Brne, hlavné lákadlo pre mladšie ročníky - premiérové predstavenia dobrodružného animovaného filmu s astronomickou tematikou „3-2-1 ŠTART!“. Pri príbytku škrečka Elona jedného dňa havaruje robot, ktorý spadol zo svojej vesmírnej lode umiestnenej na obežnej dráhe okolo Zeme. Robot sa rýchlo potrebuje dostať späť a Elon mu sľúbi, že ho do vesmíru dostane. Spolu hľadajú cestu a vymýšľajú ako prekonať rôzne prekážky a by sa robot mohol včas vrátiť na svoju loď.

Ako informovala riaditeľka Gemerského osvetového strediska Helena Novotná: „Je to krásny príbeh o odvahe, vynaliezavosti a o hľadaní riešení pre najmenších, ktorý dokáže všetkých niečo naučiť.“ Premiéra tejto rozprávky sa bude odohrávať v netradičných priestoroch, vo vnútri mobilného planetária, ktorým GOSka disponuje. Divákovi sa preto naskytne zážitok vo forme polkruhovej 360 stupňovej projekcie. Aj z toho dôvodu je jedno premietanie limitované počtom 20 divákov, vstupy však budú každú celú hodinu od 14:00, posledný je naplánovaný na 17:00.

Film je vhodný od 3 rokov a je so slovenským dabingom. Vstupné sú 3 eurá. Premietanie sa uskutoční v Dome tradičnej kultúry Gemera na Betliarskej 8 v Rožňave.

Okrem filmu si účastníci nedeľňajšieho programu budú môcť vychutnať aj výstavu prác výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. 

Info: Zdeněk Molnár, hvezdaren@gos.sk, 0918 244 901

Aktuálne informácie zo života Gemerského osvetového strediska sledujte na našej stránke www.gos.sk a na našich sociálnych sieťach, ktoré nájdete jednoducho ako @gos.roznava.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...