Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Pomáhať a chrániť? Umierajúcemu mužovi policajti v Rožňave neposkytli prvú pomoc!

...  49 ročný muž zomrel ...

policajti neposkytli prvú pomoc umierajúcemu mužovi

Slogan "Pomáhať a chrániť" funguje určite často a dobre. Ale nie vždy!

Dňa 13.6.2015 jemne zliezlo osobné auto do priekopy v Rožňave, tesnej blízkosti mestskej časti Nadabula. Vodič za volantom nejavil známky života. Na prvý pohľad mohlo ísť o zdravotné problémy počas šoférovania. Udalosť bola ohlásená. Na miesto došlo po čase policajné auto s dvojčlennou posádkou. Podľa na mieste zistených informácií mužovi za volantom nezistili životné funkcie. Muža neoživovali, dokonca jeden z hliadky svoju energiu venoval okolo stojacim obyvateľom neďalekého domu. Ostro a bez úcty sa ich snažil odohnať. Pritom nič neporušovali ani nezavadzali.

Za ten čas toho vrcholne nechutného divadielka sme mohli spoločne vyprostiť umierajúceho muža z auta a poskytnúť mu bezodkladnú prvú pomoc. Mohli sme začať s oživovaním. Žiaľ, boli sme vykázaní "rukou" zákona. Zdôrazňujem, muž zatiaľ umieral v aute sám, bez akej koľvek pomoci.

Po čase dorazila na miesto záchranka a všetko sa zrazu pohlo. Behom krátkeho času bol muž mimo vozidla a okamžite sa začalo s oživovaním. Zatiaľ neviem, či bolo úspešné, no veľa drahocenného času sa márne a nenávratne stratilo.

Predpokladám, ako nie raz aj teraz, že kosa narazila na kameň a ................

Roman Ocelník

...

Aktualizácia:

Vodiča našli v aute mimo cesty bez známok života

Včera (13. 08.)  okolo 21,25 hodiny viedol vodič (49) z Nižnej Slanej osobné motorové vozidlo zn. VW Polo z mestskej časti Rožňava - Nadabula ku križovatke, pričom po prejazde  železničného  priecestia  na  rovnom  úseku cesty zišiel s vozidlom z cesty,  kde  bol  nájdený s  hlavou  na  volante bez  známok  života, bez zjavných  poranení. Na vozidle bola spôsobená škoda vo výške 500 eur. Udalosť dokumentujú rožňavskí dopravní policajti ako usmrtenie.  To, či boli príčinou úmrtia muža zdravotné problémy, bude zisťované pri pitve.

Zdroj: kpt. Mgr. Jana Mésarová - hovorkyňa KR PZ KE

...

policajti neposkytli prvú pomoc umierajúcemu mužovi

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...