GEMINI CARS PIZZA Rožňava vyza eu

Reakcia na včerajšie zasadnutie vlády ...

a

...

Všetci dobre vieme, aj keď je to verejné tajomstvo, že výjazdové zasadbutia vlády sú, boli aj budú za každej vlády jedno obrovské divadlo za peniaze daňových poplatníkov. Včerajšia "predvolebná" kampaň v Slavošovciach nebola opakom. Prišli papláši, usmievali sa na pospolitý ľud ako na najväčších kamarátov, rozhádzali omrvinky a v duchu sa rehotali. Prinášam reakciu starostky obce Čierna Lehota, ktorá je zo včerajšieho zasadnutia veľmi sklamaná. Tento email som obdržal včera večer a zverejňujem ho v plnom znení.

...

Dobrý večer p. Ocelník,

som starostka obce Čierna Lehota, Ing. Iveta Potočná a viem, že dnes nezaspím, pretože som veľmi sklamaná dnešným zasadnutím vlády v susednej obci v Slavošovciach. O tom, že zasadnutie je 20.11.2019 som sa dozvedela od mojich nezamestnaných. Ja nie som typ, ktorý sa rád prezentuje, ale myslím si, že p. starosta obce Slavošovce p. Bašták mohol mne a starostovi obce Rochovce p. Levrincovi aspoň poslať odkaz, že zasadnutie je 20.11.2019 a že, bohužiaľ, hoci sme najbližšie susedné obce, nemôžeme prísť ani len na dvor obecného úradu Slavošovce. Veď my by sme nešli pred kameru, alebo fotoaparát, aby sme nepokazili záber. Mrzí ma však, že aj starostovia, ktorí nereprezentujú vládne koaličné strany, boli pozvaní Okresným úradom na fotenie. A ja a starosta z Rochoviec sme nemohli prísť ani len na dvor Obecného úradu v Slavošovciach. Hanba, veľká hanba. Táto vláda nie je pre nás, len pre starostov koaličných strán ? My nepatríme do tohoto štátu, nerobíme všetko pre jeho rast, škodíme mu nejako ? Verte mi, že túto skúsenosť a poníženie budem šíriť všade, kde sa len bude dať. Nech je za to zodpovedný kto chce. A tiež aj moje deti, ktoré sú už dospelé, majú vysokoškolské vzdelanie a poznajú ma veľmi dobre, urobia reklamu tomuto zasadnutiu medzi mladými ľuďmi. Naozaj mne a starostovi z Rochoviec ide len o to, že ako susedné obce, ktoré sme veľa problémov riešili s pocitom, že nažívame ako združená obec, zrazu sme sa niekde stratili. 

A ešte ja by som chcela podotknúť, že som 18.11..2019 čítala reakciu strany MOST-HID voči vyjadreniu primátora Rožňavy. Zaujala ma hlavne veta, že "nakoľko závery a prerozdelenie financií mestám, obciam a kultúrno-spoločenským organizáciám okresu Rožňava budú známe až po skončení výjazdového rokovania vlády SR dňa 20.11.2019 v Slavošovciach". Ako je potom možné, že mňa sa už 4.11.2019 pýtali, p. Gregor, že na čo použijeme 5 000,- €, ktoré dostaneme z výjazdového rokovania vlády a dnes od rána pozerám a čítam návrh uznesenia a sumy, ktoré dostanú jednotlivé obce nášho okresu, hoci zasadnutie bolo až o 15.00 hodine. Ako vláda vie, koľko peňazí má tej ktorej obci prideliť ? Veď si tie požiadavky neoverili. A  toto rozdelenie nie je spravodlivé, pretože, hoci teraz nebudem konkretizovať, obce ktoré dostali minulý rok sumy napr. 20 000,- €, neurobili to, na čo túto sumu žiadali, dostali aj dnes peknú sumu. Nás sa nikto nepýtal, či nám to minulý rok stačilo, čo nám nestačilo. Jednoducho nám znovu tohoto roku pridelili 5 000,- €, čo nám nebude stačiť na opravu fasády pamätnej izby, ale to nikoho nezaujíma. Obce oveľa menšie ako my, dostanú viac financií a nikto nekontroluje na čo. Je to veľmi smutné a som z toho veľmi sklamaná. Cítim sa, akoby som si mala hľadať svoj región, pretože o 14.00 malo byť stretnutie premiéra so starostami regiónu, kde ja bohužiaľ nepatrím. A to je naša obec len niekoľko metrov od Slavošoviec, ale vy to, p. Ocelník, veľmi dobre poznáte. Potom malo byť v programe uvedené, že stretnutie s "niektorými starostami regiónu". Musela som Vám to napísať a svoje negatívne pocity a skúsenosti budem šíriť ďalej.

Ing. Potočná Iveta

starostka obce Čierna Lehota

...

2019 - klik na kalendár:

kalendár 2019

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...