GEMINI CARS PIZZA Rožňava vyza eu

Európsky kopcový šampionát 2020 zrušený!

a

...

Európsky kopcový šampionát 2020 zrušený!

Dnes Medzinárodná automobilová federácia (FIA) oficiálne zverejnila rozhodnutie o definitívnom zrušení Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu na sezónu 2020. V jej oficiálnom vyhlásení sa hovorí:

Vzhľadom na súčasnú krízu pandémie COVID-19 a jej dôsledky, rušíme na sezónu 2020 FIA European Hill Climb Championship a 2020 FIA International Hill Climb Cup.

Pôvodný kalendár Majstrovstiev Európy zahŕňal dvanásť podujatí v rozsahu konania od apríla až do septembra 2020. Až deväť podujatí z celkového počtu pretekov ME bolo do utorňajšieho zasadania Kopcovej komisie zrušených bez náhrady. V prípade Medzinárodného kopcového pohára boli zrušené tri z piatich.

Na základe tohto stavu Komisia uznala, že daná situácia nepostačuje na odôvodnenie zachovania štatútu Majstrovstiev Európy a Medzinárodného kopcového pohára. „Je to ťažké rozhodnutie, ale za danej situácie v kontexte okolností najrozumnejšie, a umožňujúce sústrediť všetko svoje úsilie na rok 2021. Nasledujúca kopcová sezóna tak bude môcť prísť s novinkami, v rámci ktorých sa tešíme aj na zavedenie Performance Factoru pre uzatvorené vozidlá súťažiace v Kategórii 1 v Pohári aj Majstrovstvách Európy,“ povedal prezident FIA Kopcovej komisie, Imad Lahoud.

Toľko z oficiálnej správy FIA. Z toho je jasné, že Majstrovstvá Európy v Dobšinej v tomto roku neuvidíme. O tom, čo to ďalej znamená pre XXXVII.ročník Dobšinského kopca 2020, vás budeme informovať v najbližších dňoch.

Ľuboš Kašický, Tlačový tajomník DK 2020

...

a

2020 - klik na kalendár:

kalendár 2019

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Požičovňa špeciálnych prívesov ...

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...