Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Argentínske tango na Gemeri

Príďte sa zoznámiť s argentínskym tangom do jedinečných priestorov Andrássyho obrazárne v Krásnohorskom Podhradí. Umelecká skupina Art Inn spolu s Baníckym múzeom v Rožňave, kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, pre vás pripravili jedinečný tanečný večer. Na vašu spoločnosť sa tešia 12. 8. 2023 (sobotu) od 17:00 do 22:30.

     Pripravili sme pre Vás úvodnú hodinu argentínskeho tanga, ktorú povedú taneční lektori Silvia a Karol Švajčíkovci: „Snažíme sa osloviť bežných ľudí a dať im možnosť vydať sa na cestu spoznávania s týmto krásnym, hlbokým a zároveň aj vášnivým tancom, ktorý keď sa tancuje v prítomnosti a dušou, je plný objatia a porozumenia aj bez slov...a po tom vlastne všetci túžime.“

     Na svoje si prídu i skúsenejší tanečníci tanga. Môžu sa tešiť na tančiareň - milongu, kde sa o starostlivý výber hudby postará DJ Kateryna Yegorenkova.

     „Týmto večerom chceme priblížiť miestnym i tango komunite jedinečnú atmosféru argentínskeho tanga v nádhernom priestore Andrássyho obrazárne. Hoci sa bude tango tancovať v Andrássyho obrazárni po prvýkrát, je to priestor pre tango ako stvorený. Zároveň by sme chceli touto netradičnou kombináciou upriamiť pozornosť aj na samotnú Andrássyho obrazáreň a zviditeľniť ju pre domácich ako aj návštevníkov Gemera,“ uvádza Katarína Bajzíková, spoluorganizátorka a autorka myšlienky tango večera. Tanečný večer určite spríjemní aj autorská výstava výtvarných diel Roland Neupauera pod názvom Cellar (Pivnica), ktorá je počas letnej sezóny sprístupnená v Andrássyho obrazárni.

     Ak stále váhate či argentínske tango je pre Vás, príďte sa s ním zoznámiť a stráviť príjemný tanečný večer s podmanivou hudbou. Budeme sa na Vás tešiť!

Program

17:00 – 18:30 – úvodná tango hodina

18:30 – 22:30 - tango tančiareň – milonga

Vstupenky si môžete kúpiť v predpredaji – 8 € v Historickej expozícii Baníckeho múzea v Rožňave na Šafárikovej 31 (pondelok - piatok od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00) alebo na mieste – 10 €.

Viac o Tangu v Obrazárni nájdete aj na fb udalosti: https://www.facebook.com/events/592106039788281

 Kontakt pre médiá:

Art Inn

Katarína Bajzíková – spoluorganizátorka podujatia a autorka myšlienky tango večera, katarina.bajzikova@gmail.com, 0904 952 055

Banícke múzeum v Rožňave

Erika Hermélyi Gecelovská – manažérka kultúry, info@banmuz.sk, 0940 108 384

Art Inn je nezávislá, profesionálna umelecká skupina, pôsobiaca na Gemeri aj za jeho hranicami. Viac info o jej projektoch a spoluprácach nájdete na jej FB profile: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086687987128. Najnovším umeleckým počinom je divadelná performancia „Vivat Andrássy!“, ktorú môžete vzhliadnuť v priestoroch Kaštieľa v Betliari.

 

Ste srdečne vítaní!

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...