Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Koľko šťastia môžeme "rozdať"? DARUJME čo nepotrebujeme..

Presne za mesiac sú VIANOCE..


Kolľko šťastia môžeme "rozdať"?

DARUJME čo už nepotrebujeme, lebo je neskutočne veľa ľudí, Ktorí to potrebujú.

Určite viac ako si myslíme..

HUDOBNÉ VIANOCE V BETLIARI - KOLEDY A KOLEDNÍCI NA VIANOČNÝCH TRHOCH 

Čo by to boli za Vianoce bez kolied? To, že koledy z reproduktorov sa po celú dobu vianočných trhov rozliehajú po areáli Kaštieľa Betliar je prirodzené. Pri plánovaní trhov sme si stále opakovali, že hudba spája a občas sme si povzdychli, aké by to bolo mať skutočných koledníkov…. A neuveríte, podarilo sa. To, že v spolupráci je sila v GemArt vieme už dávno. Našim ďalším strategickým partnerom, nie len na týchto vianočných trhoch je Zuš Rožňava , vďaka ktorej naše akcie dosahujú oveľa vyšších kvalít, než by sme si dokázali predstaviť. Keď si vymyslíme niečo, čo sa týka umenia a kreativity, je nám jasné, na koho sa obrátiť. Nebolo tomu inak ani teraz. Riaditeľka ZUŠ Monika Kerekešová hľadala, študovala, premýšľa a tvorila. A verte nám, máte sa na čo v piatok 8.12.2023 tešiť. Bude to roztomilé, romantické, dojemné. Bude to vianočné…  Koledy „na živo“ sa objavia na trhoch ešte dva krát, a to 9.12. o 17.00 na Vianočnom koncerte Marietty Roxer a potom tesne pred ich záverom, keď si 10.12.2023 o 15.30 vo Vyhrievanom stane zaspievame všetci spolu s Martinom Belányim v sprievode pianistu Milana Vargu slovenské koledy. Minulý rok, aj keď išlo o silnú improvizáciu, bol to jeden z najsviatočnejších okamžikov, aké ste na vianočných trhoch mohli zažiť.

GemArt - Gemerský umelecký inštitút

HUDOBNÉ VIANOCE V BETLIARI - OTVÁRACÍ KONCERT VIANOČNÝCH TRHOV KATARÍNY STOHROVEJ A ŠIMONA MAJERNÍKA 

Najočakávanejší moment každých vianočných trhov na celom svete je okamih, keď sa rozsvieti vianočný stromček. Nebude tomu inak ani tento rok na Gemerských vianočných trhoch v Betliari. Pred tým ale, nás svojim hudobným vystúpením ohromí superstar Katarína Stohrová so Šimonom Majerníkom. Ich hudobné duo sa rozoznejú po vyhrievanom stane pred samotným rozsvietením, tj. 6.12.2023 o 16.30. Bude to zaiste skvostný zážitok, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

KREATÍVNE VIANOCE V BETLIARI - ZDOBÍME SPOLU VIANOČNÝ STROMČEK 

Keď sme sa minulý rok pred vianočnými trhmi rozhodovali, ako ozdobíme vianočný stromček, úplne spontánne sa zrodila idea, že do zdobenia zapojíme návštevníkov trhu. A bol to skvelý nápad. Prvý deň Vianočných trhov 2022 v Betliari nám návštevníci namaľovali viac ako 200 drevených ozdôb, ktoré sa krásne vynímali na vianočnom stromčeku.

Tento rok sme si pre vás pripravili viac ako 300 ks vianočných priehľadných otváracích gulí, ktoré budeme mať príležitosť vyzdobiť akrylovými farbami, alebo naplniť prírodnými materiálmi a dať do nich svoje tajné priania. Stromček bude tento rok väčší, tak bude treba viac šikovných a kreatívnych „zdobičov“. Tešíme sa na vás všetkých 6.12.2023 od 13.00 hod do 17.30 hod u stromčeka pred Kaštieľom v Betliari.

UMELECKÉ VIANOCE V BETLIARI - VERNISÁŽE TROCH VIANOČNÝCH VÝSTAV 

Prvý deň Vianočných trhov 2023 v Betliari nám prinesie umelecko - hudobné Vianoce. Okrem toho, že po celý deň sa budú ručne maľovať ozdoby na stromček, 6.12.2023 zahájime hneď tri výstavy. Fotograf Marek Pindroch predvedie svoje neuveriteľne krásne fotografie Slovenskej prírody. Žiaci zo Základnej školy Krásnohorské Podhradie ukážu svetu svoje maliarske práce a dokonale kreatívne výtvory z Enkaustiky a v Rotunde bude pre vás nainštalovaný vianočný retro fotopoint Premeny Vianoc, kde môžete nielen získať originálny suvenír z Vianoc 2023 v podobe fotky vás alebo celej rodiny alebo priateľov, ale dozviete sa viac o tom, ako sa oslavovali Vianoce posledných 100 rokov. Vernisáž k výstavám začína o 15:00 hod a na úvod bude možné vidieť vystúpenie „To najlepšie zo Základnej školy Krásnohorské Podhradie“, kde učitelia robia neuveriteľne prospešnú činnosť a okrem štandardnej výchovy vedú žiakov aj umeleckými smermi. Budeme na vás tešiť 6.12.2023 o 15.00 hod vo Vyhrievanom stane Vianočných trhov v Betliari.

ZÁBAVNÉ VIANOCE V BETLIARI - KVÍZ ARISTOKRATICKÉ VIANOCE 

Druhý deň Gemerských vianočných trhov v Betliari bude zábavný. V časovom okienku od 15.00 hod do 16.00 hod nás pobavia detičky z Betliarskej materskej školy Rosnička. Po ich vystúpení doporučujeme si dať výborný vianočný punč v bufete Španga a pripraviť sa na zaujímavú vianočnú prednášku spojenú s kvízom Aristokratické Vianoce. Neváhajte si čím skôr zarezervovať stôl, aby ste si zabezpečili lukratívne miesta vo Vyhrievanom stane a dobre videli a počuli všetky informácie z prednášky, ktoré potom zhodnotíte v kvíze. Rezervácie sa už plnia… Odmena pre víťaza kvízu bude zaujímavo vianočná. Potencionálnou výhrou, ale vianočná zábava v tento deň nekončí…

Keď "sa rodí" hviezda, je to zložitý proces. A to nielen vo vesmíre. Tu na Zemi, je to možno ešte o trochu zložitejšie. Stať sa "hviezdou" v akejkoľvek oblasti je snom mnoho detí. Málokomu sa to ale podarí. Martin Belányi má k tomu blízko. Keď sa naň pozriete, neuveríte, čo sa v ňom skrýva. Vyzerá úplne "normálne". Avšak keď otvorí ústa a začne spievať, nielen my, pozemšťania, ale aj celý vesmír sa na malú chvíľu zastaví, aby mu vyjadril svoj obdiv. Je to neuveriteľné, čo tento začínajúci operný spevák dokáže predviesť vo svojich 14 rokoch. Príďte sa na vlastné oči a uši presvedčiť na Gurmánsky večer s Pinot Noir a operou na GEMERSKÉ VIANOČNÉ TRHY - Štítnik aké to je, keď sa rodí hviezda. Tá naša, gemerská. Vychutnáte si u toho jedno z najlepších červených vín Pinot Noir z rozdielnych kútov Európy a ochutnáte dobroty zo zemí, odkiaľ vína pochádzajú. Verte nám, bude to večer, na ktorý sa nezapomína.

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...