Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

K1

MMA tréniny v Rožňave s profesionálnym zápasníkom MMA Petrom Rejdovianom.


UTOROK 18:00 - 19:00


ŠTVRTOK 18:00 - 19:00


PIATOK 19:00 - 20:00


V prípade záujmu nás kontaktujte:


     0949 558 672


     K1 CENTRUM ROŽŇAVA


     Šafárikova 18


MMA - poznáte tvrdší šport?


Pod skratkou MMA sa skrývajú tri slová, ktoré pomerne výstižne vystihujú techniky používané v najtvrdších zápasoch, aké kedy svet športu mal možnosť vidieť – Mixed Martial Arts, alebo zmiešané bojové umenia. Odborníci a priaznivci MMA už vedia, že je to v podstate syntéza rôznych bojových štýlov – počnúc Muay Thai, klasickým boxom a kickboxom, Taekwon-do technikami v stoji, Judom, Sambom Jiu-jitsu a končiac klasickým zápasom po prechode na zem a pre boj na zemi. MMA (alebo Vale-tudo, Free-Fight, Ultimate-Fight a pod.) je fenoménom posledných dvadsiatich rokov, ale jeho počiatky môžeme nájsť už na prvých Olympijských hrách 7 storočí pred našim letopočtom, kedy Gréci predvádzali nadšeným divákom drsnú zmes starovekého boxu a zápasu - tu boli povolené všetky údery a techniky vedúce k porážke súpera. Lámanie končatín, vypichovanie očí, pestrá zmes úderov na hlavu alebo genitálie boli súčasťou týchto zápasov a nezriedka končili smrťou súpera.


Zrod modernej formy MMA by sme mohli vystopovať v Brazílii , kde v prvej polovici 20. storočia tvorcovia Brazilského Jiu-jitsu vyzývali k boji zástupcov rôznych bojových štýlom podľa pravidiel Vale-Tudo (v brazílskom slangu to znamená – všetko povolené). Helio Gracie (rodina Graciových je považovaná za tvorcov Brazilského Jiu-jitsu) bol v súbojoch podľa pravidiel Vale-Tudo mimoriadne úspešný, často porážal podstatne ťažších súperov, ale k pozdvihnutiu prestíže a záujmu o Vale-Tudo prispel až jednoduchý obchodný ťah – synovia Helia vypísali odmenu 100.000,00 USD tomu, kto ich dokáže poraziť. Peniaze následne k Vale-Tudo zápasom „pritiahli“ nielen podstatne viac zápasníkov, ale aj divákov ochotných platiť za nezvyčajné divadlo.


Bojovníkov vždy zaujímalo, ktorý štýl boja je najlepší, najefektívnejší a od Vale-Tudo zápasom bol už iba krok k tomu, aby vznikol oficiálny šampionát, ktorý umožni nastúpiť proti sebe predstaviteľom jednotlivých štýlov. V roku 1993 štartuje v USA šampionát UFC (Ultimate Fighting Championships) v ktorom víťazí Royce Gracie predovšetkým vďaka technikám boj ana zemi, ktorými prinútil kapitulovať svojich súperov – ukázal tak nedostatky iných štýlov a tak bolo jasné, že MMA bojovníci musia prinášať univerzálnosť, ak chcú byť úspešní.


Dnešní MMA alebo Vale-Tudo bojovníci sú preto pripravovaní na tri úrovne boja (v stoji, v zápase, v boji na zemi) a svoje umenie predvádzajú na elitných profesionálnych súťažiach (americká UFC, japonská PRIDE, alebo STRIKEFORCE), ale množstve súťaží regionálneho významu. Zápasí sa na obmedzený počet kôl s presne stanoveným časovým limitom, povolené sú chrániče zubov a špeciálne rukavice, ktoré silu úderov nedokážu zmierniť a tak v zápasoch pravidelne (na radosť divákov) „strieka“ krv. MMA rozlišuje bojovníkov podľa obľúbeného štýlu boja:


Striker ... rád bojuje v postoji, bráni sa strhom k zemi a zápas sa snaží ukončiť tvrdým úderom päsťou, nohou alebo kolenom


Wrestler ... súpera strhne na zem a víťazí sériou tvrdých úderov do hlavy Groundfighter ... vyhovuje mu boj na zemi kde poráža súpera pákou (ruka, noha) alebo škrtením


MMA tréniny v Rožňave s profesionálnym zápasníkom MMA Petrom Rejdovianom


Niečo pre Vašu prezentáciu - pre zväčšenie klik na ponuku:


K1


K1

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...