Miesto pre Vašu reklamu PIZZA Rožňava Miesto pre Vašu reklamu

K1

MMA tréniny v Rožňave s profesionálnym zápasníkom MMA Petrom Rejdovianom.


UTOROK 18:00 - 19:00


ŠTVRTOK 18:00 - 19:00


PIATOK 19:00 - 20:00


V prípade záujmu nás kontaktujte:


     0949 558 672


     K1 CENTRUM ROŽŇAVA


     Šafárikova 18


MMA - poznáte tvrdší šport?


Pod skratkou MMA sa skrývajú tri slová, ktoré pomerne výstižne vystihujú techniky používané v najtvrdších zápasoch, aké kedy svet športu mal možnosť vidieť – Mixed Martial Arts, alebo zmiešané bojové umenia. Odborníci a priaznivci MMA už vedia, že je to v podstate syntéza rôznych bojových štýlov – počnúc Muay Thai, klasickým boxom a kickboxom, Taekwon-do technikami v stoji, Judom, Sambom Jiu-jitsu a končiac klasickým zápasom po prechode na zem a pre boj na zemi. MMA (alebo Vale-tudo, Free-Fight, Ultimate-Fight a pod.) je fenoménom posledných dvadsiatich rokov, ale jeho počiatky môžeme nájsť už na prvých Olympijských hrách 7 storočí pred našim letopočtom, kedy Gréci predvádzali nadšeným divákom drsnú zmes starovekého boxu a zápasu - tu boli povolené všetky údery a techniky vedúce k porážke súpera. Lámanie končatín, vypichovanie očí, pestrá zmes úderov na hlavu alebo genitálie boli súčasťou týchto zápasov a nezriedka končili smrťou súpera.


Zrod modernej formy MMA by sme mohli vystopovať v Brazílii , kde v prvej polovici 20. storočia tvorcovia Brazilského Jiu-jitsu vyzývali k boji zástupcov rôznych bojových štýlom podľa pravidiel Vale-Tudo (v brazílskom slangu to znamená – všetko povolené). Helio Gracie (rodina Graciových je považovaná za tvorcov Brazilského Jiu-jitsu) bol v súbojoch podľa pravidiel Vale-Tudo mimoriadne úspešný, často porážal podstatne ťažších súperov, ale k pozdvihnutiu prestíže a záujmu o Vale-Tudo prispel až jednoduchý obchodný ťah – synovia Helia vypísali odmenu 100.000,00 USD tomu, kto ich dokáže poraziť. Peniaze následne k Vale-Tudo zápasom „pritiahli“ nielen podstatne viac zápasníkov, ale aj divákov ochotných platiť za nezvyčajné divadlo.


Bojovníkov vždy zaujímalo, ktorý štýl boja je najlepší, najefektívnejší a od Vale-Tudo zápasom bol už iba krok k tomu, aby vznikol oficiálny šampionát, ktorý umožni nastúpiť proti sebe predstaviteľom jednotlivých štýlov. V roku 1993 štartuje v USA šampionát UFC (Ultimate Fighting Championships) v ktorom víťazí Royce Gracie predovšetkým vďaka technikám boj ana zemi, ktorými prinútil kapitulovať svojich súperov – ukázal tak nedostatky iných štýlov a tak bolo jasné, že MMA bojovníci musia prinášať univerzálnosť, ak chcú byť úspešní.


Dnešní MMA alebo Vale-Tudo bojovníci sú preto pripravovaní na tri úrovne boja (v stoji, v zápase, v boji na zemi) a svoje umenie predvádzajú na elitných profesionálnych súťažiach (americká UFC, japonská PRIDE, alebo STRIKEFORCE), ale množstve súťaží regionálneho významu. Zápasí sa na obmedzený počet kôl s presne stanoveným časovým limitom, povolené sú chrániče zubov a špeciálne rukavice, ktoré silu úderov nedokážu zmierniť a tak v zápasoch pravidelne (na radosť divákov) „strieka“ krv. MMA rozlišuje bojovníkov podľa obľúbeného štýlu boja:


Striker ... rád bojuje v postoji, bráni sa strhom k zemi a zápas sa snaží ukončiť tvrdým úderom päsťou, nohou alebo kolenom


Wrestler ... súpera strhne na zem a víťazí sériou tvrdých úderov do hlavy Groundfighter ... vyhovuje mu boj na zemi kde poráža súpera pákou (ruka, noha) alebo škrtením


MMA tréniny v Rožňave s profesionálnym zápasníkom MMA Petrom Rejdovianom


Niečo pre Vašu prezentáciu - pre zväčšenie klik na ponuku:


K1


K1

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Požičovňa špeciálnych prívesov ...

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...