Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Výstava Márie Rohály - Oheň a sklo

Gemerské osvetové stredisko, ktoré je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, v stredu 25. januára 2023 o 16:00 otvorí autorskú výstavu Márie Rohály. Vernisáž sa uskutoční priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera na Betliarskej 8 v Rožňave.

Na výstave Oheň a sklo si budú môcť návštevníci vychutnať pohľad na smaltované obrazy a šperkovnice, či šité korálkové šperky, ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre tunajších remeselníkov združených v Remeselníckom inkubátore.

Mária Rohály sa narodila roku 1954 v maďarskom Nyírbátore – meste neďaleko rumunských hraníc. Bola všestrannou kreatívnou osobou - kvalifikovanou učiteľkou výtvarných umení, znalkyňou a lektorkou ľudovoumeleckých remesiel. Počas svojej aktívnej profesionálnej dráhy mala niekoľko autorských výstav a získala mnoho významných ocenení.

„Žiaľ, jej začínajúcu spoluprácu s Gemerským osvetovým strediskom ako lektorky mnohých tradičných techník, 22.apríla 2022 ukončilo náhle úmrtie. Vďaka jej pozostalým sa nám podarilo zapožičať niekoľko jej vzácnych ľudovo-umeleckých výrobkov na výstavu Oheň a sklo, vzdávajúc takto hold jej celoživotnému dielu,“ pozýva na túto jedinečnú výstavu Helena Novotná, riaditeľka GOS. 

Výstava potrvá do konca februára, vstup je voľný.

Info: Dóra Tegdes Egyházi, tegdes.egyhazi.dora@gos.sk, 0915 884 135.

Aktuálne informácie zo života Gemerského osvetového strediska sledujte na našej stránke www.gos.sk a na našich sociálnych sieťach.

Tešíme sa na Vás!

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...