AUTO MOTO BAZAR Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Sprenevera obecných financií? Starosta Markušky podal trestné oznámenie..

Starosta Markušky podal trestné oznámenie pre spreneveru financií obce - z podaného oznámenia a z čiastočne doložených podkladov bola škoda vyčíslená predbežne na 24.000 eur.

Starosta obce Markuška v okrese Rožňava Rastislav Hodermarský podal pre možnú spreneveru obecných financií trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Ako uvádza TASR prípad vyšetruje polícia a škoda bola predbežne vyčíslená na 24.000 eur.

Rastislav Hodermarský sa funkcie starostu ujal po jesenných komunálnych voľbách koncom minulého novembra. "Po oboznámení sa s účtovnou evidenciou obce Markuška som zistil, že vo výpisoch z bankových účtov obce nesedia niektoré prevody z účtov obce na tretie subjekty, ktoré nie sú ničím právne podložené. Po mojej kontrole som zistil, že určité peňažné sumy išli na účty tretích osôb," priblížil starosta pre TASR.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, polícia prijala oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu sprenevery v obci Markuška v polovici decembra 2022.

"Z podaného oznámenia a z čiastočne doložených podkladov bola škoda vyčíslená predbežne na 24.000 eur. Aby však mohol vyšetrovateľ zákonným a relevantným spôsobom rozhodnúť v predmetnej trestnej veci, je potrebné toto oznámenie ešte doplniť, a následne bude postupované v zmysle Trestného poriadku," doplnila policajná hovorkyňa.

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...