Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Na Javorinku ...

sme I. ročník turistického výstupu na Javorinku (8.5.2012)Zahájili sme I. ročník turistického výstupu na Javorinku (8.5.2012)


Ráno o 8-mej hodine sa to začalo pred Obecným úradom v Čiernej Lehote zgrupovať. To sa k nám schádzali nadšenci turistiky z obce ako aj susedných obcí. Privítali ich skladby z obecného rozhlasu a pri stretávacom stanovišti pani poslankyne s občerstvením - ovčím syrom a chlebom. V tento deň sme si (vedenie obce) pripomenuli 67. výročie víťazstva nad fašizmom, vyjadrením spomienky položením spomienkového venčeka k pamätníku padlých.


V stanovený čas sme sa vybrali na túru. Poniektorí pešo, iní na dopravných prostriedkoch. Počasie nám prialo od samého rána, slnko nás šteklilo svojimi slnečnými lúčmi. No a boli sme za dedinou a trochu vyššie, presne pri pomníku SNP za Čiernou horou. Keďže bol deň vďaky osloboditeľom, uctili sme si spomienkovým venčekom aj tu padlých hrdinov.


Všetci sme zbadali značky na stromoch, kadiaľ nás čaká náš očakávaný výstup. Teda vybrali sme sa správnym smerom. Stúpanie, prechody cez mláčky, strmšie skaly, a pod., zrazu sme boli na čistinke pri turistických značkách, ktoré nám ukázali smer k pomníku, hrobu ruských padlých hrdinov. Krásne dielo, ktoré obnovil náš pán Juraj Ondrejčik. V cieli pri hroboch sme si vydýchli, kde všetkých ktorí zdolali trasu a došli do cieľa privítal poslanec Mgr. Terrai. Po úvodnom slove, sa prihovoril a situáciu okolo tvorby hrobov vysvetlil turistom pán Juraj Ondrejčik. Všetkým sa nám dielo páči a určite sa sem budeme vracať každý rok s radosťou a veľkou chuťou.


Po foteniach sa pri hrobe sme svoj výstup zaznamenali aj podpisom v knihe návštevníkov. Potom sme sa vybrali trasou späť na chatu Tri zvony. Cestou sme sa ešte pozreli na krásny výhľad z Karafovej, odkiaľ vidno až Revúcu. Nádherný pohľad veru to bol.


Na chate Tri zvony nás čakal už našimi šikovnými priateľmi poľovníkmi z Poľovníckeho združenia v Čiernej Lehote, navarený guľáš, tiež boli pripravené súťaže pre všetky vekové kategórie, výborná atmosféra, super nálada. Súťažili deti, mládež, ženy i muži. Všetci sme sa zabavili a zasmiali ako jedna veľká rodina.


Na tento náš zahájený I. ročník výstupu si budeme dobre a príjemne spomínať. Nech sú tie nasledujúce ročníky minimálne také a ešte lepšie. Už teraz sa tešíme.


Ďakujeme všetkým sponzorom a vďaka patrí aj ochotným organizátorom.


Text a foto : Mgr. Terrai Michal


sme I. ročník turistického výstupu na Javorinku (8.5.2012)sme I. ročník turistického výstupu na Javorinku (8.5.2012)


Informátor -reklamno-informačné noviny pre Rožňavu a okolie zdarma do schránok

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...