Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Onedlho končí akcia RADAR, prichádza akcia SITO

Viac policajtov dopravnej, poriadkovej a železničnej polície bude v teréne nielen počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, ale už skôr, od piatku 28. októbra.

Na cestách bude viac policajtov, ktorí budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok, a to najmä v okolí cintorínov.

‼POZOR NA ZLODEJOV

Pripomíname občanom, že zlodejom nie je sväté ani toto pietne obdobie. I keď bude v blízkosti cintorínov zvýšený počet policajtov, netreba dať zlodejom príležitosť privlastniť si, čo im nepatrí.

Polícia radí : Auto po opustení dôkladne zamknite a zoberte si z neho všetky cenné veci a doklady. Nenechávajte v aute nič, čo by mohlo prilákať pozornosť zlodejov. Tašky a kabelky neodkladajte na hroby a nenechávajte ich bez dozoru.

‼ZVIDITEĽNITE SA

Neosvetlený chodec, či bicyklista ohrozuje na ceste svoj život. Použitie svetlého oblečenia a reflexných prvkov zvyšuje bezpečnosť. Výrazne pomôže aj odev doplnený o reflexný prúžok, či iný reflexný predmet.

Polícia radí: Chodci by v týchto dňoch nemali zabúdať na zákonnú povinnosť ale i dôležitosť používania reflexných prvkov. Aj obyčajnou reflexnou páskou chodec zvýši svoju viditeľnosť až na vzdialenosť 200 metrov. Cyklistom radíme používať aj ochrannú prilbu.

‼RADY DO PREMÁVKY

  1.  Skontrolujte stav pneumatík, pri ceste do severnejších oblastí, kde je riziko sneženia vyššie, sú zimné pneumatiky nutnosť.
  2. V aute sa pripútajte a vyžadujte to aj od spolucestujúcich. Uvedomte si, že ako vodič ste za nich zodpovedný.
  3. Pri zníženej viditeľnosti používajte diaľkové, či hmlové svetlá. Nezabúdajte však, že môžu oslepiť autá idúce oproti.
  4. Viac ako inokedy dodržujte bezpečnú vzdialenosť, na mokrej a šmykľavej vozovke je brzdná dráha vyššia.
  5. Pri dlhšej jazde si robte prestávky na oddych, najlepšie na čerstvom vzduchu.

Akcia RADAR

Pripomíname, že do 31. októbra ešte stále trvá akcia Radar, ktorá je zameraná najmä na kontrolu dodržiavania rýchlosti a zákazu jazdy pod vplyvom alkoholu.

Akcia SITO

S cieľom znížiť počet dopravných nehôd a ich následkoch na živote a zdraví, Prezídium Policajného zboru vyhlasuje dopravno – bezpečnostnú akciu SITO. Začne 2. novembra a bude trvať až do konca mesiaca.

Policajti sa počas akcie zamerajú predovšetkým na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu. Ich pozornosti však neunikne ani rýchla jazdy, zákaz používania mobilu počas jazdy, či ďalšie povinnosti účastníkov cestnej premávky.

Zdroj: FB Polícia SR

FOTO: FB Polícia SR

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...