Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Obľúbený medzinárodný hudobný festival klasickej hudby Pro musica nostra Gemeriensi opäť aj v Andrássyho obrazárni

 Hudobné centrum v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave, kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, Vás pozývajú v rámci 3.ročníka festivalu Pro musica nostra Gemeriensi na jedinečný koncert klasickej hudby do príťažlivých priestorov Andrássyho obrazárne v Krásnohorskom Podhradí. Koncert sa uskutoční vo štvrtok 5. októbra o 18:00 hod.

     Počas prvého októbrového týždňa v regiónoch Gemer a Malohont sa jednotlivé koncerty festivalu uskutočnia aj v Kraskove, Rožňave, Ochtinej, Plešivci, Štítniku a Rimavskom Brezove. Záujemcovia si budú môcť vychutnať očarujúce spojenie hudobného zážitku doby minulej či nedávnej s architektonickými skvostmi Slovenska. Organizátor prostredníctvom tohto prepojenia poukazuje na dôležitosť rozvoja tak umeleckej ako aj historickej časti tohto pomyselného zväzku.

     Návštevníci Andrássyho obrazárne si vypočujú orchestrálnu hudbu napriek tomu, že rozlohou menšie priestory obrazárne to prakticky nedovoľujú. Udeje sa tak vďaka ojedinelému projektu s pôvodným názvom The Future Symphonic Orchestra. Projekt vznikol v čase, kedy virtuálne hudobné nástroje v mnohých prípadoch dokázali plnohodnotne nahradiť zvuk pôvodných. Prostredníctvom špičkových moderných technológií tak v Andrássyho obrazárni zaznejú klavírna hudba a plnohodnotný zvuk digitálneho symfonického orchestra. Svoju virtuozitu ponúkne MIKI SKUTA, klavirista, skladateľ a gitarista, ktorý zahrá sólo klavírnych koncertov naživo sprevádzaný naprogramovaným The Future Symphonic Orchestra. Ako sólistka a komorná spoluhráčka sa pridá NORA SKUTA, jedna z najvýraznejších  a medzinárodne aktívnych hudobníkov na Slovensku. Záujemcovia si vypočujú skladby Johanna Sebastiana Bacha a Wolfganga Amadea Mozarta.

     Festival sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku. Zmena programu a účinkujúcich je vyhradená. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal, v budove riaditeľstva Baníckeho múzea v Rožňave na Šafárikovej 31, alebo v mieste konania koncertu hodinu pred jeho začiatkom.

 

Tešíme sa na Vás!

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...