Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Medzinárodný rok skla 2022

Rok skla s Baníckym múzeom v Rožňave  

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo podujatie s názvom Rok skla s Baníckym múzeom. Podujatie sa uskutoční v nadväznosti na rezolúciu Organizácie Spojených Národov, v rámci ktorej Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo rok 2022 za Medzinárodný rok skla (United Nations International Year of Glass). 

„V súčasnom svete obmedzenom rôznymi environmentálnymi tlakmi je sklo jedným z najviac recyklovateľných materiálov, má rôzne úlohy pri znižovaní emisií skleníkových plynov, ako sú energeticky úsporné nátery, dvojité/trojité sklá a solárne články, je vyrobené zo široko dostupných materiálov a prispieva k zásadným zlepšeniam nášho zdravia“ (zdroj:  IYoG2022 - www.iyog2022.org). 

Podujatie Rok skla Baníckeho múzea v Rožňave bude zamerané na prezentáciu dejín skla, od neolitu až po jeho súčasnosť. Vzdelávaciu aktivitu obohatí geologická ukážka Mohsovej stupnice tvrdosti minerálov, poukazujúca na jej 10 stupňov tvrdosti, od prvého mastenca až po najtvrdší diamant. 

Pre návštevníkov podujatia je pripravená aj environmentálna výchova zameraná na triedenie odpadu či recykláciu skla. Spestrením vzdelávania bude možnosť vyrobiť si vlastnú ,,vitráž“.

Záujem zúčastniť sa na podujatí je potrebné nahlásiť vopred, keďže počet účastníkov je limitovaný. Cieľová skupina vzdelávacej aktivity sú žiaci materských škôl, základných škôl, a rodiny s deťmi.

Časový rozsah aktivity je 60 min v čase od 8.00 do 14.00 hod.

Trvanie aktivity: od 26.10.2022 do 20.12.2022

Cena vzdelávacej aktivity sú 2 eurá na žiaka. 

Miesto konania: Banícke múzeum v Rožňave – Zážitkové centrum Sentinel, Šafárikova 43, 048 01 Rožňava

Tešíme sa na Vašu návštevu!

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...