Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

MOTOCYKLISTA NEHODU NEPREŽIL

a

...

Motorka má len 2 kolesá a aj každé či najmenšie zlyhanie znamená obrovské nebezpečie. Memento mori! Opatrnosti a predvídanosti nikdy nie je dosť, či už u motorkárov alebo plechovkárov. Buďme vzájomne ohľadoplní a aj keď sa tragédiám s pribúdajúcami motorkami nedá úplne zabrániť, znížme aspoň hrozné číslo štatistík. Veľa šťastia na cestách a čo najmenej nehôd!

...

                                             GEMINI CARS

...

Čísla podľa našich informácií - reálne číslá môžu byť iné.

...

Za celý rok 2016 zahynulo na motorke na Slovensku 25 osôb.

Za celý rok 2017 zahynulo na motorke na Slovensku 26 osôb.

Za celý rok 2018 zahynulo na motorke na Slovensku 28 osôb.

Za celý rok 2019 zahynulo na motorke na Slovensku 18 osôb.

Za        rok 2020 zatiaľ zahynula/o na motorke na Slovensku 20 osôb.

...

Memento mori

...

... Smrť motorkárov na Slovensku v roku 2020 ...

...

(20/2020) x.9.2020 ...

a

...

(19/2020) 3.10.2020 ...

V sobotu popoludní došlo za obcou Naciná Ves v okrese Michalovce k dopravnej nehode medzi 25-ročným motocyklistom z okresu Vranov nad Topľou a osobným motorovým vozidlom zn. Škoda, ktoré v tom čase viedla 44-ročná vodička z okresu Revúca. Vodič motocykla zn. Honda, pri prejazde tiahlou pravotočivou zákrutou prešiel do protismernej časti cesty, kde došlo k zrážke motocykla s motorovým vozidlom. Pri dopravnej nehode motocyklista utrpel zranenia nezlučiteľné zo životom, na následky ktorých, žiaľ, na mieste zomrel. K zraneniu iných účastníkov dopravnej nehody nedošlo. Poverený príslušník PZ Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Michalovciach, začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Dopravná nehoda v štádiu šetrenia.

...

(18/2020) 5.9.2020 ...

Turiec. Motorkár neprežil  zrážku s cyklistkou.

...

(17/2020) 24.8.2020 ...

Dnešného dňa v čase pred obedom došlo k tragickej dopravnej nehode pri Spišskom Bystrom, kde za doposiaľ nezistených okolností došlo k zrážke nákladného motorového vozidla, ktoré viedol 32 ročný vodič s motocyklom, ktorý viedol 42 ročný vodič.

a

...

(16/2020) 2.8.2020 ...

Žilinčan nezvládol riadenie, pri nehode zomrel.

...

(15/2020) 26.7.2020 ...

Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 75-ročný vodič z Považskej Bystrice na vozidle Suzuki SX4 pri odbočovaní z hlavnej cesty I/61 do obce Pružina vošiel do jazdnej dráhy motocyklu Yamaha XT 660, ktorý jazdil od obce Visolaje a ktorý riadil 35-ročný motocyklista z Topoľčian. Následne došlo k zrážke osobného vozidla a motocykla, v dôsledku čoho motocyklista a jeho 50-ročná spolujazdkyňa sediaca za ním spadli na zem. Vodič motocykla bol sanitkou odvezený do nemocnici v Považskej Bystrici, pričom počas prevozu zomrel. Spolujazdkyňa bola na mieste ošetrovaná leteckou záchrannou službou. Bohužiaľ, približne po 2 hodinách bola lekárom leteckej záchrannej služby skonštatovaná smrť. Vo vozidle Suzuki sa zranila 80-ročná spolujazdkyňa vodiča, ktorá utrpela zranenie s predpokladanou dobou liečby 3 týždne. Vodič Suzuki sa nezranil.

a

...

(13/2020) 24.7.2020 ...

Včera podvečer došlo v okrese Trebišov k tragickej dopravnej nehode. 45-ročný muž z Košíc, na motocykli zn. Kawasaki, na rovnom úseku cesty predchádzal kolónu pred ním idúcich vozidiel, pričom z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke s jazdnou súpravou zloženou z traktora s návesom. Pri nehode došlo k zraneniu vodiča motocykla, ktorý zraneniam po transporte do nemocnice, žiaľ, podľahol. Jeho 36-ročná spolujazdkyňa z okresu Trebišov utrpela mnohopočetné poranenia, ktoré si vyžiadali hospitalizáciu v nemocnici.

a

...

(12/2020) 7.7.2020 ...

ATE: Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy bola dnes 7.7.2020 podvečer privolaná k zrážke vlaku s motocyklom, ku ktorej došlo na železničnom priecestí Kúty - Sekule. Po náraze odhodilo 25-ročného motocyklistu do elektrickej rozvodne, pričom utrpel závažné poranenia viacerých častí tela. Po pristátí vrtuľníka v blízkosti nešťastia sa leteckí záchranári pridali k rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, ktorá bola zahájená pozemnými záchrannými zložkami. Zranenia, ktoré mladý muž utrpel, však boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol.

...

(11/2020) 7.7.2020 ...

Po zrážke osobného vozidla s motocyklom medzi obcami Ružindol a Budmerice vyhasol život 33-ročného motorkára. Podľa informácií z miesta dopravnej nehody prechádzal motorkár na Honde v smere do obce Budmerice. Pri prejazde pravotočivej zákruty z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s autom zn. Ford Focus. Motorkár pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

a

...

(10/2020) 25.6.2020 ...

Topoľčianski policajti vyšetrujú okolnosti tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala na križovatke Krušovskej a Pivovarníckej ulice v Topoľčanoch. 45 ročná vodička Opla Meriva pri odbočovaní vľavo, pravdepodobne nedala prednosť oprotiidúcemu 41 ročnému vodičovi motocykla zn. Ducati. Aj napriek poskytnutej okamžitej pomoci vodič motocykla zraneniam na mieste podľahol. U vodičky alkohol pri dychovej skúške zistený nebol a u motocyklistu bude prípadná prítomnosť alkoholu zisťovaná pri pitve. Polícia pripomína vodičom povinnosť rešpektovať všetkých účastníkov cestnej premávky, či sú to motocyklisti, chodci, alebo cyklisti a predvídať možnosť zmeny ich pohybu. Zvlášť pri zmene smeru jazdy neraz vodič osobného alebo nákladného auta obmedzí alebo ohrozí ostatných.

a

...

(9/2020) 16.6.2020 ...

Dnes krátko pred šestnástou hodinou došlo približne 40 metrov za odbočkou z diaľnice na obec Budimír k dopravnej nehode motocyklistku, pri ktorej utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým žiaľ, na mieste podľahol

tragická nehoda

...

(8/2020) 14.6.2020 ...

Dnes krátko po 14.30 hod došlo v okrese Senec k tragickej dopravnej nehode motocyklistu. Podľa doterajších informácií počas jazdy po Bernolákovskej ceste zišiel z doposiaľ presne nezistených príčin vodič motocykla zn. SUZUKI mimo vozovky, kde došlo k nárazu do plotu rodinného domu a následne k nárazu do rozvodnej skrine. 37-ročný motocyklista aj napriek snahe privolaných lekárov na mieste zraneniam podľahol.

a

a

...

(7/2020) 1x.6.2020 ...

V okrese Spišská Nová Ves došlo k tragickej dopravnej nehode motocyklistu, ktorý viedol motocykel zn. Yamaha medzi obcami Jamník a Odorín. Pri predchádzaní dvoch pred ním jazdiacich motocyklistov a motorového vozidla pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy a svojim schopnostiam, nezvládol riadenie motocykla, narazil do zvodidiel a následne spadol na vozovku. Pri nehode utrpel zranenie nezlučiteľné so životom, ktorému na mieste podľahol.

a

...

(6/2020) 1x.6.2020 ...

Pri Trenčíne 42 ročný vodič motorky po nezvládnutej jazde vletel do pritismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcim autom, zrážku neprežil§

...

(5/2020) 1x.6.2020 ...

Aktuálne polícia dokumentuje tragickú dopravnú nehodu na ceste I/16 neďaleko Slatinky v okrese Zvolen. Na mieste zahunuli dvaja motocyklisti. Správa hasičov: Hasiči zo Zvolena momentálne zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na št. ceste I/16 v k.o. Lieskovec, okres Zvolen. Pri nehode došlo k zrážke osobného motorového vozidla a dvoch motocyklov. Následkom nehody dve osoby svojim zraneniam na mieste podľahli a jedna osoba utrpela ľahšie zranenia. Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru. Štátna cesta je momentálne uzavretá.

smrť motorkára

...

(3/2020) 17.3.2020 ...

1., Hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v obci Trhová Hradská, okres Dunajská Streda. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že motocykel zišiel z cesty a narazil do stromu. Hasiči spolu s posádkou ZZS poskytovali zranenej osobe KPR, avšak osoba svojim zraneniam na mieste podľahla.

2., Pri nehode motocykla dnes zasahovali aj hasiči zo Šamorína, ktorí boli krátko pred 17.30 hod. vyslaní k nehode v obci Dunajská Lužná, okres Senec, pri ktorej motocykel narazil do stĺpu verejného osvetlenia. Vodič motocykla taktiež utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

...

(1/2020) 16.3.2020 ...

Dňa 19.marca kráto po 16.15 hodine došlo na ceste I/9 v katastri Handlovej, časť Nová Lehota, okr. Prievidza k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zbytočne vyhasol život 49-ročného motocyklistu. Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 49-ročný vodič motocykla KTM 1290 Super Duke jazdil od Žiaru nad Hronom smerom na Prievidzu. Pri prejazde pravotočivou zákrutou dostal s motocyklom šmyk, položil motorku na pravý bok a prešiel do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim osobným vozidlom Fiat Panda s prívesným vozíkom, ktoré riadil o desať rokov starší vodič (59 r.) zo Žiaru nad Hronom. V dôsledku nárazu došlo k vznieteniu motocykla a ťažkému zraneniu motocyklistu, ktorý bohužiaľ podľahol svojim zraneniam na mieste dopravnej nehody. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 12000 €. Vodiča Fiatu policajti na mieste dopravnej nehody podrobili dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny. Nebohému motocyklistovi bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných omamných látok pri súdnej pitve. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. V predmetnej veci prievidzskí dopravní policajti už začali trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenie.

...

... Smrť motorkárov na Slovensku v roku 2019 ...

...

(18/2019) 20.10.2019 ...

Koliňany -neosvetlený motorkár bez vodičáku vrazil do bočnej strany auta, neprežil.

...

(17/2019) 20.10.2019 ...

Dve partie motorkárov, ktoré sa dnes stretli pri obci Hnilčík, nebudú na tento úsek spomínať v dobrom. Po zrážke jedného z nich transportoval vrtuľník v kritickom stave do nemocnice, partia druhej skupinky motorkárov, žiaľ, o svojho 47-ročného kamaráta prišla.

...

(16/2019) 10.9.2019 ...

Pri obci Gemer za Tornaľou zahynul motorkár (1993), pochádzal z obce Gemerská Ves. Správa polície: Hasiči dnes podvečer zasahovali pri vážnej dopravnej nehode v katastri obce Gemer, okres Revúca. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že pri nehode došlo k zrážke motocykla s kamiónom. Vodič motocykla skončil po náraze mimo vozovky v blízkom poli. Hasiči sa v spolupráci s posádkou ZZS podieľali na resuscitácii zranenenej osoby, zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a zachytávali unikajúce prevádzkové kvapaliny. Na miesto udalosti zasahovala aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Klik na redakčné foto:

smrť motorkára smrť motorkára

...

(15/2019) 29.8.2019 ...

Oblasť Turca. Čelne sa dnes  popoludní zrazil Simson s osobným autom. Zahynula 20 ročná spolujazdkyňa motocykla.

...

(14/2019) 26.7.2019 ...

Sever západného SK  - zahynul motorkár

...

(13/2019) 14.7.2019 ...

Dňa14.7.2019 sa stala na ceste II/507 v katastri obce Beckov v miestnej časti Červená hora, okr. Nové Mesto nad Váhom smrteľná dopravná nehoda. K dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 32-ročný Marek z okr. Trenčín jazdil na motocykli zn. Yamaha bez príslušného vodičského oprávnenia po uvedenej ceste v smere od obce Krivosúd-Bodovka k obci Beckov, pričom pri prejazde ľavotočivej zákruty v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojím schopnostiam s motocyklom vyšiel vpravo mimo cestu, kde narazil do zvodidiel. Pri dopravnej nehode vodič motocykla utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

...

(12/2019) 28.6.2019 ...

Dnes okolo obeda pred obcou Mýtna, došlo k bočnej zrážke osobného automobilu a motocykla. Motorkár utrpel ťažké zranenia a vrtuľníkom bol prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici, kde zraneniam podľahol.

...

(11/2019) 22.6.2019 ...

Tragický koniec mal stret motorky a vozidla. Motorkár, žiaľ, zraneniam na mieste podľahol. Stalo sa to dnes podvečer na úseku cesty medzi Spišský Hrušovom a Bystranmi.    MVSR

...

(10/2019) 20.6.2019 ...

Polícia v Rimavskej Sobote vyšetruje smrteľnú dopravnú nehodu. Nehoda sa stala v piatok (20.6.) okolo obeda. 38-ročný vodič viedol motocykel Harley Davidson v smere od Hnúšte a po vjazde do obce Rimavské Brezovo, pri prejazde miernej pravotočivej zákruty, neprispôsobil rýchlosť jazdy motocykla svojím schopnostiam, dostal šmyk a prešiel do protismeru, kde narazil do oplotenia pri rodinnom dome. Po náraze do oporného múru motocykel odhodilo na pozemok rodinného domu. Vodič utrpel viaceré poranenia celého tela a počas prevozu do nemocnice zomrel. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

...

(9/2019) 17.6.2019 ...

K tragickej dopravnej nekode došlo dnes po 15-tej hodine pred Betliarom v smere od Rožňavy. Mladý motorkár smeroval na Betliar. Pravdepodobne predbiehal kolónu áut, pričom jedno z nich odbočovalo vľavo na Betliarsku Mašu. Došlo k nárazu, pričom osobnému autu odtrhlo nárazník, náledne mladý motorkár aj s motorkou preletel zvodidlá a padol do hlbšieho jarku. Nehodu neprežil, na mieste zomrel. Iróniou osudu je skutočnosť, že 29 ročný Adrian Š. z Henckoviec (Kobeliarova) si len ráno kúpil olej do motorky na výmenu a krátko pred nehodou došlo aj k jeho výmene, keďže mal v pláne dlhšiu cestu. Na ceste sa počas vyšetrovania tvorili obrovské kolóny, dopravu riadila polícia.

a

...

(8/2019) 16.6.2019 ...

Manželia vo veku 52 a 50 rokov podľahli zraneniam na mieste nehody. ... Posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice letela dnes popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Partizánska Ľupča (okres Liptovský Mikuláš). Išlo o zrážku osobného motorového vozidla a motocykla, na ktorom sa viezli dve osoby – muž a žena. Záchranársky vrtuľník pristál priamo na ceste. Obe osoby z motocykla utrpeli rozsiahle devastačné poranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a ani rýchly zásah leteckých záchranárov im už nedokázal pomôcť. Lekár mohol, žiaľ, u oboch skonštatovať už len úmrtie. Ľahšie zranená osoba z osobného vozidla ostala v starostlivosti privolanej posádke rýchlej lekárskej pomoci. Zdroj: ATE

...

(6/2019) 10.5.2019 ... †

V noci v okrese Martin zobral opitý 18-ročný mladík (nie je držiteľ vodičského preukazu) tri deti pod 15 rokov na štvorkolku. Po náraze do stromu zomrelo 13-ročné dievča. Ďalšie dve deti sa zranili. Polícia prípad vyšetruje.

...

(5/2019) 20.4.2019 ... †

Žilinskí leteckí záchranári boli dnes neskoro popoludní privolaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri vjazde do obce Moškovec (okres Turčianske Teplice). Išlo o čelnú zrážku motocyklistu a osobného motorového vozidla. Po zrážke ostal motorkár ležať v bezvedomí mimo vozovky. Na mieste zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému. Po prílete záchranárskeho vrtuľníka sa lekár pridal k záchranárom a pokračoval s nimi v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii. Zranenia, ktoré 39 ročný muž silným nárazom utrpel, však boli nezlučiteľné so životom a ani záchranári mu už nedokázali pomôcť a rozsiahly zraneniam na mieste podľahol.

Zdroj: ATE

...

(4/2019) 7.4.2019 ... †

Dnes v Pezinku v čase asi o 15:30 h došlo k smrteľnej nehode medzi motocyklistom a osobnom motorovým vozidlom že VW Passat combi. Pravdepodobnou príčinou DN je nedanie prednosti oproti idúcemu motocyklu. Motocyklista mal vodičák iba pár mesiacov, zahynul vo veku 21 rokov. Vyzývame vodičov, aby boli obozretní a všímali si v cestnej premávke motorkárov, ktorých bude v tomto počasí iba pribúdať. MVSR

...

(3/2019) 23.3.2019 ... †

V okrese Poltár dnes došlo k tragédii. Poltárčan Tomáš († 23) na motorke obiehal, pričom vodička so staručkou Škodovkou začala náhle odbáčať vľavo. Motorkár sa snažil zabrzdiť, no narazil do zadných dverí. Na mieste zahynul. Vodička bola v 8 mesiaci tehotenstva, bola prevezená do nemocnice na pozorovanie.

...

(2/2019) 19.3.2019 ... †

K dopravnej nehode došlo krátko pred 21.30 hod. Podľa doposiaľ zistených informácií prechádzal vodič na osobnom motorovom vozidle zn. Suzuki SX4 po Lermontovovej ulici. Pri odbočovaní smerom na Štefánikovu ulicu došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu s motocyklistom jazdiacim po hlavnej ceste na motocykli zn. Yamaha MT-07 (EČV BA). Následkom stretu s vozidlom utrpel motocyklista Peter († 34) zranenia, ktorým po prevoze do jednej z bratislavských nemocníc podľahol

...

(1/2019) 14.3.2019 ... †

Hasiči z Nových Zámkov zasahovali pri vážnej dopravnej nehode motorky, ktorá sa stala v katatri obce Nesvady, okres Komárno. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že motorka sa nachádza mimo vozovky, pričom čelne narazila do stromu. Následkom nehody utrpel vodič motorky zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči poskytli zranenej osobe prvú pomoc a zabezpečili havarovanú motorku proti vzniku požiaru. Na mieste udalosti zasahovala aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Richard T. († 40) následkom zranení nehodu na Honde CBR 400 neprežil.

Viac foto - klik TU.

...

... Smrť motorkárov na Slovensku v roku 2018 ...

...

(28/2018) 17.10..2018 ... †

Nehoda sa stala v stredu okolo 6. hodiny ráno medzi obcou Hrnčiarovce nad Parnou a mestom Trnava. Podľa prvotných zistení motocyklista Štefan († 55) z Hrnčiaroviec nad Parnou išiel smerom od Trnavy a spadol. Ďalšie okolnosti nehody polícia zisťuje. Pre médiá upresnila trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

...

(27/2018) 7.10..2018 ... †

Tragická nehoda sa stala v nedeľu 7.10.2018 večer po 20. hodine na začiatku katastra obce Dobroč (okres Lučenec), ktorá je od miesta bydliska motorkára vzialená približne 10 kilometrov. Andrej F. z miestnej časti Dolná Bzová v obci Podkriváň (okres Detva) išiel motorke Yamaha WR 450, ktorá bola bez evidenčných čísiel. Navyše Andrej nemal vodičský preukaz. Po prejdení zákruty zišiel s motorkou z cesty, vbehol do priekopy a narazil do stromu. Andrej F. († 23) utrpel zranenia, ktorým podľahol. Správu uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Bol opitý.

K nehode došlo v katastri obce Dobroč v okrese Lučenec. 23-ročný vodič na motocykli Yamaha WR 450, bez evidenčných čísel (nebol držiteľom vodičského oprávnenia na žiadnu skupinu) z doposiaľ nezistených príčin, pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, havaroval. Pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Požitie alkoholických nápojov u nebohého vodiča bolo zisťované pri nariadenej súdnej pitve, v krvi zistili 1,71 promile alkoholu.

...

(26/2018) 6.10..2018 ... †

O 15,15 medzi obcami Chtelnica a Dolný Lopašov sa predbiehali dve osobné autá v čase, keď išiel oproti motorkár. "Sundali" ho. Motorkár (†29) zomrel.

...

(25/2018) 1.10..2018 ... †

Na Lliptove mladý motorkár v pondelok podvečer († 24) nezvládol riadenie, padol z mnotorky a vletel priamo do stromu. Náraz neprežil.

...

(24/2018) 21.9.2018 ... †

Mladý muž († 27) na motocykli Yamaha s Bratislavským číslom v piatok večer okolo 20. hodiny sišiel do obce Chorvátsky Grob (okres Senec). S motorkou vyletel mimo cestu vpravo do jarku, potom do poľa, sa s motorkou kotúľal. Utrpel polytraumu a na mieste zaomrel.

...

(23/2018) 15.9.2018 ... †

Na Slovensjých cestách pribudne ďalší kríž. Ako uviedol Nový Čas: "Tragédia sa odohrala v katastri okce Babindol (okres Nitra) na ceste Nitra - Vráble. Vodička Mária (76) z Levíc za volantom osobného auta Škoda Fabia pri predbiehaní prešla do protismeru, kde sa zrazila s oproti idúcou motorkou BMW. Záchranári ťažko zraneného motorkára previezli do nemocnice, kde Marián S. († 38) z Nitry zraneniu podľahol.!"

...

(22/2018) asi júl 2018 ... †

Podľa informácií Nového Času: Na pohrebe v Malých Chyndiciach sa v sobotu, 15.9.2018,  popoludní lúčila rodina, kamaráti a motorkári s Tomášom, ktorý mal pred troma mesiacmi vážnu dopravnú nehodu. Ťažkým zraneniam napokon v nemocnici podľahol.

...

(21/2018) 30.8.2018 ... †

Niečo pred 20,00 hod. - PODOLÍNEC okr. STARÁ ĽUBOVŇA Nehoda motocyklistu (1972) s lesnou zverou, motorkár žiaľ nehodu neprežil.

...

(20/2018) 29.8.2018 ... †

Dňa 29.8.2018 popoludní došlo k vážnej dopravnej nehode v okrese Michalovce, kedy prišiel o život 57-ročný muž. Podľa doterajších zistení vodič bez ochrannej prilby viedol štvorkolku po miestnej komunikácii v obci Poruba pod Vihorlatom smerom k lesu. Pravdepodobne v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovania situácie v cestnej premávke nezvládol vedenie štvorkolky. Po prejdení miernej pravotočivej zákruty sa so štvorkolkou prevrátil. Tá ho pritlačila o vozovku. Vodič utrpel pri dopravnej nehode ťažké zranenia, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahol. V tejto súvislosti poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.

...

(19/2018) 17.8.2018 ... †

Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v piatok krátko pred 19.00 h medzi Levočou a Harichovcami, prišiel o život 27-ročný motocyklista. Podľa doterajších zistení polície mal 54-ročný muž z obce Kurimany viesť osobné motorové vozidlo Citroen Berlingo v smere od Levoče na Harichovce, pričom odbočoval na križovatke tvaru "T" vľavo v smere svojej jazdy, kde nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu BMW F800 ST, ktorý viedol 27-ročný vodič z obce Smižany. Ten zrážke nevedel zabrániť a na mieste zomrel.

...

(18/2018) 12.8.2018 ... †

Motorkár dnes neprežil zrážku s autom. Hasiči zo Žiaru nad Hronom zasahovali pri dopravnej nehode osobného automobilu a motorky na št. ceste I/65 v katastri mesta Kremnica. Motorkár († 38) z okolia Babskej Bystrice prevdepodobne prešiel do protismeru, kde sa zrazil s osobným autom, ktoré riadila 21 ročná vodička.

tragická dopravná nehoda motorky

tragická dopravná nehoda motorky

...

(17/2018) 10.8.2018 ... †

V lese pri Rožňave našli nehybné telo Onreja M. († 58) z Rožňavy. S najväčšou pravdepodobnosťou narazil na štvorkolke Polaris Sportsman do stromu.

foto: pzsr

klik na foto:

nehoda motorky

(16/2018) 4.8.2018 ... †

Odbor kriminálnej polície v Brezne vyšetruje okolnosti tragédie, ku ktorej došlo dnes v Brezne, v časti Lúčky. Za doposiaľ presne neobjasnených okolností tu po páde zo štvorkolky zomrel iba 11 ročný chlapec. Podľa doposiaľ zistených informácií sa mal spolu s 12 ročným chlapcom voziť po lúke na štvorkolke, pričom došlo k nehode a jej následnému prevráteniu. Chlapec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Druhý z chlapcov bol so zraneniami prevezený do nemocnice. Do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru dopravy.

a

...

(15/2018) 23.7.2018 ... †

Na horskom priechode Havran vodič motocykla Honda 650, jazdiaci v smere na Topoľčany, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam. Nezvládol prejazd zákrutou a vyletel z cesty. Vodič († 40) zraneniam podľahol, jeho 13-ročná dcéra si zlomila nohu a prežila. Za nehodu môže pravdepodobne vysoká rýchlosť. Ešte sa bude skúmať, či k nehode neprispela technická porucha.

tragická dopravná nehoda motorky

...

(14/2018) 15.7.2018 ... †

Jazdu na motorke Suzuki GSXR 1000 v Novom Meste Nad Váhom nezvládol v nedeľu večer Peter († 42) z Bratislavy, ktorý na následky nehody v nemocnici zomrel.

...

(13/2018) 11.7.2018 ... † 

Na náskedky zranenia z nehody na motorke zo dňa 8.7.2018, od kedy bol v umelom spánku, zomrel hráč tipsportligového MHk 32 Liptovský Mikuláš, Erik Nitriansky († 27).

...

(12/2018) 30.6.2018 ... † 

Ako informoval Nový čas: Tragicky sa skončila jazda na štvorkolke na lúke za dedinou. Stroj sa prevrátil a Lenka († 39), matka dvoch detí, zraneniam podľahla. Na lúke za dedinou Belá - Dulice (okres Martin) na štvorkolke Taiwan Golden Bee v sobotu podvečer havarovala Lenka († 39). O nehode informovalo operačné stredisko hasičov Žilinského kraja. Motorkárka, žiaľ, zraneniam podľahla. Na mieste zasahovali hasiči, záchranári a policajti.

...

(11/2018) 30.6.2018 ... † 

Tragédia sa odohrala dnes dopoludnia v Okrese Hlohovec medzi obcami Horné Trhovište a Horné Otrokovce. Mladík na motorke nezvládol riadenie a padol,šmýkal sa po ceste až pod oprotiidúce auto. Náraz neprežil.

...

(10/2018) 29.6.2018 ... † 

Na ceste medzi obcami Kyselica a Rohovce (okres Dunajská Streda)došlo k zrážke osobného auta s posádkou z Maďarska a motorkou KTM 1190 Adventure zo Švajčiarska. Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy si do svojej starostlivosti prevzala 32-ročnú spolujazdkyňu z osobného auta, ktoré sa zrazilo s motocyklistom. Pacientka utrpela vážny úraz hlavy. Na umelej pľúcnej ventilácií bola v stabilizovanom stave letecky prevezená do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch. Ďalšia posádka letecký záchranárov z Nitry si po pristátí priamo pri dopravnej nehode prevzala od rýchlej lekárskej pomoci 55-ročného motocyklistu zo Švajčiarska. S mnohopočetnými poraneniami viacerých častí tela bol na umelej pľúcnej ventilácií v kritickom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený na Urgentný príjem Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre, kde napokon Anton († 55) zomrel.

...

(9/2018) 25.6.2018 ... † 

Osudnou sa stala Jozefovi († 52) jazda na motorke na okruhu Slovakia Ring. V rýchlosti 50 km/h narazil do zvodidiel a pri náraze došlo k prepichnutiu pľúc.

...

(8/2018) 19.6.2018 ... † 

Veľmi vážna dopravná nehoda sa odohrala 19.6.2018 niečo pred 16-tou hodinou v Rožňave. Motorkár smeroval od kruháča pri Citroene ku kruháču na Štítnickej ulici. V tom čase išlo v opačnom smere auto, ktoré odbáčalo vľavo do uličky pri pneuservise. Došlo k silnej zrážke, pričom motorkára vymrštilo a preletel ešte asi 20 metrov. Na mieste ho oživovali a v bezvedomí s polytraumou bol prevezený do nemocnice, kde ale Marek v  noci prehral svoj boj o život. Kto bol vinný ukáže až policajné vyšetrovanie, v danom úseku je maximálna povolená rýchlosť 70 km/hod.

Viac foto klik TU.

motorka sa zrazila s autom

...

(7/2018) 5.6.2018 ... † 

Na križovatke ciest za obcou Nadlice v smere od Partizánskeho po strete s mercedesom a motorky zahynula motorkárka - spolujazdkyňa († 50) ... viac klik TU.

...

(6/2018) 4.6.2018 ... † 

Tragická nehoda sa odohrala na krajnom východe - juhovýchode. Od obce Veľký Kamenec ku maďarskej obci Pacin prešiel Poľský motorkár († 43)na motorke Triumpf do poitismeru, kde sa zrazil s terénnou Toyotou, ktorú riadil tiež Poliak (43). Motorkár utrpel mnohopočetné zranenia, na mieste podľahol.

...

(5/2018) 2.6.2018 ... † 

Motorkár Peter P. († 32), z okresu ZH, sa dnes zrazil s cyklistom idúcim v tom istom jazdnom smere. Stalo sa to popoludní medzi Zlatými Moravcami a Olichovom. Cyklista (43) utrpel po chybe motorkára polytraumu a s mnohopočetnými zraneniami sa ho ujali záchranári.

...

(4/2018) 9.5.2018 ... † 

ATE: Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE zo Žiliny bola dnes dopoludnia privolaná k dopravnej nehode, ku ktorej došlo po zrážke motocyklistu s vlakom na železničnom priecestí v Lietavskej Lúčke (okres Žilina). Prítomní svedkovia poskytli 32-ročnému mužovi v bezvedomí laickú prvú pomoc. Pri prílete záchranárskeho vrtuľníka bol muž v starostlivosti privolanej RLP. Posádka leteckých záchranárov si ho následne prevzala do svojej starostlivosti. Muž utrpel rozsiahle poranenie hrudníka, hlavy a dolnej končatiny. Po doplnení liekov a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol pacient preložený na palubu vrtuľníka. Počas transportu sa zdravotný stav pacienta natoľko zhoršil, že lekár musel na palube zahájiť resuscitačné postupy. Po pristátí bol za kontinuálnej resuscitácie v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom Univerzitnej nemocnice v Martine.

Motorkár, ktorý riadil skúter Suzuki 650 zraneniam podľahol.

...

(3/2018) 7.5.2018 ... † 

ATE: Bratislavská posádka leteckých záchranárov bola popoludní privolaná k ďalšej dopravnej nehode. V tomto prípade išlo o zrážku motocyklistu s osobným motorovým vozidlom na ceste z Bratislavy smerom na Ivanku pri Dunaji. 34-ročný motocyklista nárazom utrpel rozsiahle poranenia viacerých častí tela. Prítomní svedkovia zahájili u muža laickú resuscitáciu. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka pokračoval lekár leteckých záchranárov v rozšírenej resuscitačnej starostlivosti. Žiaľ, mnohopočetné poranenia, ktoré motocyklista utrpel, boli nezlučiteľné so životom a na mieste im napokon podľahol.

PZ SR: Motorkár nabúral do auta pred sebou, následne ho prešlo auto idúce oproti, na mieste zahynul

motorkár zomrel

...

(2/2018) 15.4.2018 ... † 

Na motorke nezvládol zákrutu na horskom priechode Dargovov mladý 23 ročný motorkár (policajt), zišiel do priekopy. Utrpel polytraumu, čo nebolo zlučiteľné so životom.

...

(1/2018) 9.4.2018 ... † 

V okrese Malacky medzi obcami Lozorno a Jablonové došlo k zrážke medzi motocyklom a Volkswagen Touran. 36-ročný vodič motocykla počas prechádzania pravotočivej zákruty z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismernej časti vozovky, kde následne došlo k zrážke Zrážkou došlo následne aj k poškodeniu ďalšieho motorového vozidla Volswagen Touareg idúceho v čase zrážky za motocyklom. Vodič motocykla pri nehode utrpel viaceré ťažké zranenia, s ktorými bol letecky transportovaný do jednej z nemocníc. Aj napriek snahe záchranárov a lekárov Andrej v nemcnici podľahol.

Posledná rozlúčka: piatok, 13-teho apríla 2018 o 16,00 hod na cintoríne v Pezinku.

... Smrť motorkárov na Slovensku v roku 2017 ...

...

(26/2017) 19.10.2017 ... † 

Dnes, v deň svojich menín Patrik 18 z Plaveckého Mikuláša jazdil na  motorke smerom na Senicu a predchádzal kamióny. Keď sa zaraďoval pred kamión, pravdepodobne si nevšimol v rovnakom smere idúce vozidlo Multicar, do ktorého zozadu narazil. V dôsledku nárazu bol vodič odhodený do oprotiidúceho Mercedesu. Mladý motocyklista utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru cestná doprava. Svoju úlohu pravdepodobne zohrala neprimeraná rýchlosť a nesprávne predchádzanie. Preto polícia apeluje na motocyklistov, aby dodržiavali predpisy a jazdili opatrne, aj s ohľadom na jesenné podmienky na cestách. Chlapec jazdil na motocykli Suzuki 600 bez príslušného vodičského oprávnenia

...

(25/2017) 15.10.2017 ... † 

K  dopravnej nehode motocyklistu boli v popoludňajších hodinách privolaní leteckí záchranári z Trenčína. Pri obci Moravany nad Váhom (okres Piešťany) narazil 42-ročný muž so skútrom do prekážky. Nárazom utrpel rozsiahle poranenia viacerých častí tela a privolaní pozemní záchranári museli u muža zahájiť resuscitáciu. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka hneď vedľa miesta nehody sa lekár leteckých záchranárov pridal k rozšírenej resuscitácií. Zranenia pacienta však boli tak rozsiahle, že aj napriek veľkej snahe všetkých záchranárov, tomuto motocyklistovi už, žiaľ, pomôcť nedokázali a svojim zranenia na mieste podľahol. Tím leteckých záchranárov z Trenčína sa vrátil na svoju základňu bez pacienta.

...

(24/2017) 5.10.2017 ... † 

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Bratislavy bola dnes popoludní privolaná k motocyklistovi, ktorý v obci Štvrtok na Ostrove (okres Dunajská Streda) v zákrute spadol z motocykla a narazil do stĺpa. Na mieste už zasahovala privolaná rýchla lekárska pomoc. Záchranársky vrtuľník pristál v blízkosti miesta udalosti. Stav pacienta sa začal zhoršovať, lekárka leteckých záchranárov v spolupráci s pozemnými záchranármi museli u pacienta začať s oživovaním. Mnohopočetné zranenia, ktoré 33-ročný muž utrpel, však boli tak rozsiahle, že ani rýchly zásah leteckých záchranárov mu už nedokázal pomôcť a na mieste im, žiaľ, podľahol.

Ladislav († 33) na motorke Suzuki 650 SV

...

(23/2017) 27.9.2017 ... † 

Motorkár s EČ okresu Brezno riadil motorku BMW F800 GSV k.ú. Dunajská Lužná (okres Senec) v stredu večer krátko pred 21,30 hod. Po nezvládnutom prejazde zákruty motorkár Martin († 50) zišiel z vozovky a trafil strom.

...

(22/2017) 22.9.2017 ... † 

V ranných hodinách na trase Humenné - Brekov po kolízii so srnou zahynul mladý motorkár Peter H. († 23) z okresu Humenné, ktorý riadil motocykel Yamaha FZR 1000.

Správa polície:

Krátko po 6-tej hodine dnes ráno / 22.09.2017 / došlo na ceste I/74 za mestom Humenné smerom na Brekov k dopravnej nehode. 23 ročný Peter ako vodič motocykla zn. Yamaha počas jazdy nestihol zareagovať na lesnú zver, ktorá sa náhle zjavila na ceste / išlo o srnu /. Po vzájomnej kolízii Peter spadol s motorkou na zem, pričom utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Presné okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody sú v štádiu šetrenia, momentálne sú v prípade vykonávané potrebné procesné úkony. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom vo veci začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

nehoda motorky

nehoda motorky

...

(21/2017) 17.9.2017 ... † 

Na terénnej morke v Zázrivej (DK) nezvládol jazdu Miroslav († 33) a vrazil do odstaveného auta VW Touran. Inak vodič z povolania náraz neprežil. V obci pracoval aj ako dobrovoľný hasič. Jeho malá dcérka už ocka nikdy neuvicí.

nehoda motorky

...

(20/2017) 15.9.2017 ... † 

Jazda na motorke sa stala osudnou Jane R. († 47), keď pri obci Žibridov, okres Krupina zišla s motorkou Honda NC 750 z vozovky a trafila strom.

                                       a

Vyjadrenie leteckej záchrannej služby: "Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Banskej Bystrice bola 15.9.2017 popoludní privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste z Banskej Štiavnice smerom do obce Žibritov (okres Krupina). Po náraze do stromu utrpela 47-ročná motocyklistka vážne poranenie hrudníka a hlavy. Privolaní pozemní záchranári museli u pacientky zahájiť resuscitáciu, v ktorej následne pokračovali aj leteckí záchranári. Po obnovení obehu bola v kritickom stave preložená na palubu vrtuľníka. Počas letu sa stav pacientky začal zhoršovať. Lekárka musela opäť začať s oživovaním. Jej zranenia však boli tak vážne, že aj napriek veľkej snahe sa motocyklistku nepodarilo zachrániť a svojim zraneniam, žiaľ, napokon podľahla. "

...

(19/2017) 2.9.2017 ... † 

Dnes dopoludnia sa v Humennom zrazila motorka idúca po hlavnej s a motorovým vozidlom, ktoré prichádzalo z vedľajšej cesty. Motorkár Marek z neďalekej dediny († 33) zahynul.

tragická dopravná nehoda motorkár

tragická dopravná nehoda motorkár

...

(18/2017) 1.9.2017 ... † 

Dnes popoludní okolo 17-tej godiny sa medzi Trnavou a Bučanmi na ceste číslo 61 odohrala veľmi vážna dopravná nehoda. Motorkár Jaroslav († 45) prešiel do protismeru a vlezel priamo pod Renault Megane, kde zostal zakliesnený. Jeho motorka ešte stihla spôsobiť nehodu ďalších asu štyroch áut. Motorkár z okresu Trnava bol prevezený do nemocnice, kde ale svoj život tesne pred 21 hodinou navždy prehral.

...

(17/2017) 9.7.2017 ... † 

V nedeľu, 9.júla 2017, v poobedňajších hodinách (cca o15.27 hod.) sa stala na ceste II/517 v obci Domaniža, okr. Považská Bystrica dopravná nehoda medzi osobným autom zn. Škoda Felícia a motocyklom zn. Yamaha. K dopravnej nehode došlo tak, že vodič 64-ročný vodič jazdil na aute zn. Škoda Felícia po ceste II/517 v obci Domaniža v smere od Považskej Bystrice na obec Rajec, pričom pri predchádzaní neznámeho motocyklistu sa čelne zrazil v protismernej časti vozovky s 52-ročným motocyklistom jazdiaceho na motocykli zn. Yamaha. Pri dopravnej nehode motocyklista spadol na zem, pričom bol pri vedomí a komunikoval. Následne bol motocyklista prevezený do nemocnice v Považskej Bystrice. Na následky zranení motocyklista v nemocnici vo večerných hodinách podľahol. Policajti nezistili u 64-ročného vodiča osobného auta v dychu požitie alkoholických nápojov. Poverený policajt ODI v Považskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

a

...

(16/2017) 7.7.2017 ... † 

V piatok, 7. júla 2017, krátko pred 15:30 hod. došlo v smere od obce Tesárske Mlyňany na obec Slepčany z doposiaľ nezistených príčin k tragickej dopravnej nehode. 31 ročný Marek jazdiaci na motorke zn. Yamaha utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. U nebohého bude vykonaná pitva, pri ktorej bude zistované aj prípadné požitie alkoholu. Presná príčina dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania, k vyšetrovaniu bol pribraný aj znalec z odboru dopravy. Podľa predbežných informácii motorku práve kúpil a šiel sa povoziť, avšak podľa výpovedí svedkom išiel obrovskou rýchlosťou, po páde motorku rpztrhalo na mnoho kúskov.

...

(15/2017) 19.6.2017 ... † 

K tragickej zrážke motocyklistu s traktorom došlo v pondelok 19. júna vo večerných hodinách na ceste I/61 medzi Bytčou a Považskou Bystricou. 21 ročný traktorista jazdil od Bytče na Považskú Bystricu, pričom v obci Maršová – Rašov v miernej ľavotočivej zákrute mal odbočovať vľavo na miesto ležiace mimo cesty a to v čase keď mal byť predchádzaný 30 ročným motocyklistom z Považskej Bystrice. Došlo k zrážke motocyklistu jazdiaceho na motocykli Suzuki GSX 750 s traktorom. Pri nehode utrpel motocyklista ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška u traktoristu bola negatívna. U motocyklistu bude vykonaná pitva. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.. Zbytočná smrť.

tragická nehoda

tragická nehoda

...

(14/2017) 15.6.2017 ... † 

Audina a Yamaha FZ6N sa čelne zrazili. Motorku viedol 26-ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves od Sloviniek na Spišskú Novú Ves. Po náraze motorkár spadol na vozovku a motocykel ešte narazil do zaparkovaného osobného motorového vozidla značky Daewoo Lanos. Pri dopravnej nehode vodič Audi bol jednorazovo ošetrený, avšak motocyklista utrpel vážne zranenia s ktorými bolo prevezený do nemocnice, kde na následky zranení podľahol.

tragická dopravná nehoda motorkár

...

(13/2017) 6.6.2017 ... † 

Okresný dopravný inšpektorát v Dunajskej Strede vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej vyhasol život 38 ročného motocyklistu. Vodič Kawasaki Ninja z obce Mad jazdil včera (6.6.) asi o 19. 00 h po ceste I/63 od obce Dolný Bar smerom na Dunajskú Stredu. V obci Kútniky vyšiel v pravotočivej zákrute do protismeru, prešiel na chodník a tu narazil do stĺpu. V dôsledku nárazu utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Polícia v úseku odkláňala premávku cez vedľajšie cesty, cesta bola sprejazdnená o 22. h. Polícia presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody vyšetruje, bolo začaté trestné stíhanie pre usmrtenie.

tragická dopravná nehoda motorkár

tragická dopravná nehoda motorkár

...

(12/2017) 6.6.2017 ... † 

Dnes dopoludnia vyhasol život mladého, 20 ročného motorkára, Tomáša B. z Buzitky. Futbalista, miloval autá, motorky, bol dobrovoľným hasičom v obci. Tragédia sa odohrala pri Fiľakove medzi Pršou a Kurtáňom. Nákladné auto vychádzalo z vedľajšej cesty, keď sa podľa svedkov rútil vysokou rýchlosťou mladík na Honde. Zľakol sa, dupol na zadnú brzdu, rozhádzalo ho s trafil nákladiak do zadných kolies. Príčinu určí polícia, je ale predpoklad, že mladík to s rýchlosťou prehnal.

tragická dopravná nehoda motorkár

                                           tragická dopravná nehoda motorkár

tragická dopravná nehoda motorkár

...

(11/2017) 3.6.2017 ... † 

Smrť kosila aj dnes, 3.6.2017, o 15,45 medzi Lučencom a Pincinou. Motorkár († 60) z Bardejova predbiehal kolónu, v ktorej vodička náhle vyšla trošku vľavo a ťukla do motorkára, náledkom čoho spadol priamo pod vojenké níkladné auto a zomrel. Vojaci sa vracali z MDD z Lučenca do Rožňavy.

motorkár zomrel

motorkár zomrel

...

(10/2017) 27.5.2017 ... †

Tragická dopravná nehoda sa odohrala v sobotu podvečer v obci Hontianske Moravce (okres Krupina). Zrazilo sa tam osobné auto MB ML 350 CDI, ktoré viedol 37 ročný muž z okresu NR, s motorkou Suzuki UH 125, ktorú riadil 40 ročný Pavol z Hontianskych Moraviec. K nehode došlo pravdepodobne tak, že motorka v zákrute prešla do protismeru. Spolujazdkyňa motocyklistu Slávka L. († 37) utrpela zranenia nezlučiteľné so životom.

...

Suzuki UH125 Burgman

...

(9/2017) 15.5.2017 ... †

Vyšetrovateľ v Brezne vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok (15.5.) okolo 18.00 hodine v Polomke. 37-ročný muž z Polomky viedol motocykel Piaggio, ktorý bol bez evidenčných čísel. Vodič nemal na hlave prilbu  a jazdil po ulici Odbojárov smerom na ulicu Jánošíkovú. V pravotočivej zákrute prešiel do protismeru, vyšiel na obrubník a následne narazil do stĺpa z betónových skruží. Pri náraze utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Alkohol u vodiča bude zisťovaný pri pitve. Pri dokumentovaní dopravnej nehody bola zaistená dlhá strelná zbraň, ktorú našli v ruksaku. Zaistená zbraň bola zaslaná na expertízne skúmanie. Vodič mal v minulosti zadržaný vodičský preukaz za alkohol a jazdil bez vodičského oprávnenia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

a

...

(8/2017) 14.5.2017 ... †

Medzi Veľkými Bielovcami a Ipeľským Sokolcom popoludní motorkár († 45) na Suzuki GSX-R nezvládol zákrutu a trafil strom. Leteckou záchrannou službou bol prevezený do nemocnice v Nitre, kde ale po pár hodinách prehral svoj boj o život.

Klik na foto:

a

...

(7/2017) 2.4.2017 ... †

Zdroj: ATE - K vážnenej dopravnej nehode, ktorá sa stala 2.4.2017 popoludní, bola privolaná posádka leteckých záchranárov z Bratislavy. Na ceste z obce Plavecký Peter (okres Senica) smerom na obec Buková (okres Trnava) sa 27-ročná motocyklistka zrazila s osobným autom. Utrpela vážne poranenia viacerých častí tela, najmä brucha a hrudníka. Záchranársky vrtuľník pristál približne 300 metrov od miesta nehody. Lekárka leteckých záchranárov si tam prevzala pacientku do svojej starostlivosti. Po preložení na palubu vrtuľníka a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bola s polytraumou v kritickom stave letecky transportovaná do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

Zdroj MVSR - V nedeľu (2.4.) o 13.25 h došlo k nehode na ceste III. triedy na križovatke Buková, Plavecký Peter a Prievaly (okr. Senica). 27 ročná motocyklistka z okresu Dunajská Streda jazdila na motocykli Suzuki za osobným autom Kia Sportage. Vodič auta sa blížil k zúženej vozovke v oboch smeroch, kde zastavoval, nakoľko mu z dopravného značenia vyplývala povinnosť dať prednosť protiidúcemu vozidlu. Vodička motocykla za zatiaľ presne nezistených okolností narazila do zadnej časti Kie. V dôsledku zrážky bola odhodená do protismeru, kde do nej narazil prichádzajúci VW Golf. Mladá vodička utrpela pri nehode zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla. Okolnosti obidvoch dopravných nehôd vyšetruje polícia ako prečin usmrtenia.

nehoda motorky

...

(6/2017) 1.4.2017 ... †

V sobotu popoludní sa stala ešte jedna tragédia, keď sa zrazil motorkár Tomáš O. († 39) so spujajazknou manželkou Editou (37) z obce Vrakúň (okres DS) s Fabiou, ktorá im pravdepodobne nedala prednosť. Motorkár utrpel polytraumu, zranenia neboli zlučiteľné so životom, jeho spolujazdkyňa, manželka Edita, bola prevezené záchranármi s ťažkými zraneniami do nemocnice.

nehoda motorky

...

(5/2017) 1.4.2017 ... †

V sobotu okoloobeda zahynul pri páde z motorky motorkár Martin († 36) z Bratuslavy. Tragédia sa odohrala medzi obcami Veľký Cetín a Vinodol v okrese Nitra.

...

(4/2017) 31.3.2017 ... †

Dňa 31.03.2017 o 14.05 hod. v obci Hruštín, v okrese Námestovo na miestnej komunikácii došlo k dopravnej nehode skútristu, ktorý viedol 65 ročný vodič. Motocyklista počas jazdy z doposiaľ nezistených príčin náhle so skútrom spadol na pravý okraj cesty. Utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

...

(3/2017) 26.3.2017 ... †

V sobotu vešer sa odohrala Ďalšia smrteľná nehoda na motorke. Mladý muž, Ondrej Š. († 22) nazvládol riadenie Aprilie a trafil odvodňovací kanál. Stalo sa to medzi obcami Kunešov a Kremnické Bane (okres Žiar nad Hronom). Silný náraz bol nezlučiteľný so životom.

...

(2/2017) 21.3.2017 ... †

Tragická nehoda muža na motorke sa stala v pondelok popoludní, niečo pred 18,30 hodiny v m.č. Vrajuňa v blízkosti čerpačky PHM. Muž na motorke sa zrazil s Mazdou 626 (EČV-BA), a následne sa dostal do kontaktu s Fabiou (EČV-BA) . Motorkár Peter († 36) z okresu Senec túto nedu neprežil. U vodičov osobných áut polícia nezistila požitie alkoholu pred jazdou.

a

...

(1/2017) 16.3.2017 ... †

Rýchla jazda bez vodičáku s mašinou bez evidenčného čísla sa stala osudnou dnes 36 ročnému mužovi pri Beckove, neďaleko Trenčína. Zabila ho zákruta, ktorú nezvládol.

36-ročný Branislav z Košeckého Podhradia nebol držiteľom vodičského oprávnenia. Záchranári mu už nedokázali pomôcť . Na terénnom motocykli zn. Aprilia 125 RX, bez prideleného evidenčného čísla jazdil po ceste II/507 od Beckova na Rakoľuby, kde v ľavotočivej zákrute z doposiaľ nezistených príčin prešiel vpravo mimo vozovku, vybehol s motocyklom na chodník, spadol a telom narazil do betónového stĺpa. V dôsledku pádu utrpel vážne zranenia, ktorým aj napriek intenzívnej snahe záchranárov podľahol po niekoľkých minútach priamo na mieste dopravnej nehody. Na motocykli takmer nevznikla žiadna škoda. Motocyklistovi bude odobratá krv na súdnej pitve.

nehoda motorky

...

... Smrť motorkárov na Slovensku v roku 2016 - zahynulo 25 ľudí na motorke ...

...

(25) 30.10.2016 ... †

Dnes popoludní sa pri Lendaku, okres Kežmarok čelne zrazil mladý motorkár na "jogurte" s oprotiidúcim autom. Aj napriek snahe záchranárov a intenzívnej resuscitácie sa mladíka v polytraume nepodarilo zachrániť,

...

(24) 18.9.2016 ... †

Ďalší motorkár zahynul v nedeľu večer medzi obcami Tvrdošovce a Palárikovo (okres NZ). 33-ročný auta Škoda Superb zrejme prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcim motorkárom. Vodič motorky,Dušan M. († 24) utrpel mnohopočetné ťažké zranenia nezlučiteľné so životom.

nehoda motorky

...

(23) 15?.9.2016 ... †

V k.ú. obce Kľačno (okrem Prievidza) sa stala ďalšia tragédia motorkára.  Muž na motorke Marek T. († 34) z Tepličky nad Váhom (okres ZA)  sa s kamarátmi vracal z výletu a juhu Slovenska. Pokus obehnúť kolónu sa mu ale stal osudným.

...

(22) 15.9.2016 ... †

Polícia v Galante dokumentovala opäť tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala včera 15. 9. o 20.15 medzi Sládkovičovom a Galantou. 42 ročný muž zo Šale išiel na motorke Harley- Davidson smerom na Galantu. Na rovnom úseku cesty prechádzal pravdepodobne iné vozidlá a pri zaraďovaní sa späť do pravého jazdného pruhu neodhadol v noci situáciu a narazil do zadnej časti obilného kombajnu zn. Class Lexion. Ten prerazil zvodidlá a zostal stáť mimo cestu vpravo. Motocyklista utrpel na mieste viaceré ťažké zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. 32 ročného vodiča kombajnu podrobili policajti dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Okolnosti ako aj presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje ako usmrtenie.

a

...

(20,21) 13.9.2016 ...

Pri zrážke s autom, ktoré vychádzalo z vedľajšej cesty vyhasol život dvoch mladých ľudí dnes popoludní na motorke v Michalovciach. Špekuluje sa, že motorka išla obrovskou rýchlosťou, takže vodič osobného auta ju ani nemusel registrovať.

Policajná správa:

Včera (13.9.) v popoludní došlo v okrese Michalovce k tragickej dopravnej nehode pri ktorej zahynuli dvaja ľudia. Okolo 15,15 hodine viedol 33-ročný vodič z okresu Michalovce osobné motorové vozidlo zn. Citröen C-5 od obce Petrovce nad Laborcom smerom na Michalovce. Pri odbočovaní vľavo na čerpaciu stanicu, došlo za doposiaľ nezistených okolností k zrážke s protiidúcim motocyklom zn. Yamaha, na ktorom sedeli dvaja Michalovčania vo veku 23-rokov. Obaja pri nehode utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič motorového vozidla utrpel zranenia s doposiaľ neurčenou dobou liečenia, dychová skúška na zistenie požitia alkoholu bola u neho negatívna. U nebohých bude na zistenie alkoholu vykonaná pitva. Pri dopravnej nehode vznikla celková škoda vo výške cca 10.000,- eur. Vyšetrovateľ dopravnú nehodu dokumentoval za prítomnosti súdneho znalca z odboru dopravy. Polícia vyšetruje kto bol vodičom motocykla ako aj príčinu a mieru zavinenia tejto tragickej nehody. Vyšetrovateľ PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

...

(19) 21.8.2016 ... †

K vážnej dopravnej nehode došlo okolo 16-tej hodiny pri obci Varín od Žiliny na Terchovú. Mladý, 21 ročný vodič z Čadce na aute BMW dostal šmyk a trafil oprotiidúceho motorkára,

tragická nehoda

ktorý tadiaľ práve prechádzal so skupinou motoriek. Motorku totálne zdemolovalo, ostala z nej len holá kostra. Motorkárovi odtrhlo dolnú končatinu a utrpel mnohopočetné zranenia nezlučiteľné so životom. Posledné zavrčanie motorov - 25.8.2016 o 11,00 hod na cintoríne v Senici.

Spomienka - video:

Rozlúčka s Masom:

...

(18) 31.7.2016 ... †

V okrese Žarnoviva, vo Veľkom poli, sa popoludní zrazili dve motorky, cross-ky KTM, mimo cestnej komunikácie na lúke.   Mladý motorkár Pavol († 21) neprežil cestu do nemocnice do nemocnice a 23 ročného Erika transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Nitre.

...

(17) 23.7.2016 ... †

V Krásnohorskom Podhradí, Okres Rožňava sa dnes, 23.7.2016, okolo 14,45 hodiny zrazila motorka s dodávkou. 34-ročného motorkára z neďalekej Krásnohorskej Dlhej Lúky okamžite začali oživovať okoloidúci,

vážna nehoda motorka a dodávka

následne v oživovaní pokračovala záchranka a muž bol prevezený do nemocnice v Rožňave. Zranenia však boli nezlučiteľné so životom. Podľa fotiek mohlo byť príčinou nehody nedanie prednosti v jazde dodávky idúcej z vedľajšej cesty motorkárovi, ktorý išiel po hlavnej. Presnú príčinu však určí policajné vyšetrovanie. Viac - klik TU.

Posledná rozlúčka - video:

...

(16) 11.7.2016 ... †

V obci Telince (okres Nitra) sa odohrala ďlšia tragédia. Motorkár Richard Ch. († 41) na motorke Yamaha MT z obce Veľký Ďur (okres Nitra) narazil do pred ním odbáčajúceho osobného auta Ford Galaxy, náledne padol do protismeru, kde po ňom prešlo oprotiidúce auto VW Golf.

...

(15) 4.7.2016 ... †

Život dvoch mužov si vyžiadala zrážka motorky s chodcom o 19.50 na Okružnej ulici na zvolenskom sídlisku Sekier. 26 ročný motorkár na Honda Repsol so spolujazdcom (†27) zrazil 70 ročného muža idúceho mimo priechod pre chodcov.  Chodec zraneniam na mieste podľahol a ťažko zraneného spolujazdca previezli do nemocnice v Banskej Bystrici, zranenia však boli nezlučitľné so životom.

tragická nehoda

...

(13,14) 3.7.2016 ...

V okrese Dolný Kubínobci v obci Žaškov vodič motorky Yanaha YZF so spolujazdcom mierili okolo 22. hod. na susednú obec Párnica. Narazili do obrubníka a kovového oplotenia. Pri dopravnej nehode zahynuli Jakub († 16) zo Žaškova a Peter († 29) z Istebného.

tragická nehoda

...

(12) 2.7.2016 ... †

Pri amatérskych jazdách na rýchlostnom okruhu v Orechovej Potôni v okrese Dunajská Streda v sobotu popoludní zomrel motorkár z Rakúska po kolízii s ďalším motorkárom, ktorý sa vážne zranil.

...

(11) 2.7.2016 ... †

Tragická dopravná nehoda sa stala ráno medzi obcami Košťany nad Turcom a Príbovce (okres Martin). Mladík († 25) zo Žiaru nad Hronom jazdiaci na motorke Suzuki GSX 750 F sa  zrazil s nákladným autom. Mladý muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

tragická nehoda

...

(10) 2.7.2016 ... †

Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Nitry bola dnes dopoludnia privolaná do obce Salka (okres Nové Zámky). 34-ročný motorkár utrpel po náraze do pevnej prekážky vážny úraz hlavy, po ktorom ostal v bezvedomí. K miestu nehody boli privolaní aj hasiči a rýchla lekárska pomoc, ktorá u pacienta musela okamžite zahájiť resuscitáciu. Po pristáti vrtuľníka neďaleko miesta nehody pokračovala lekárka leteckých záchranárov v ďalšej zdravotnej starostlivosti pacienta. Aj napriek veľkej snahe všetkých prítomných záchranárov sa motorkára, žiaľ, nepodarilo oživiť a svojím vážnym zraneniam na mieste podľahol. Posádka vrtuľníka sa následne vrátila späť na svoju základňu.

...

(9) 2.7.2016 ... †

V sobotu okolo 1,30 hod. v Leopoldove (okres Hlohovec) na Námesti sv. Ignáca. mladík Daniel K. († 20) neuvládol riadenie na stroji KTM 390 a  narazil do odstavenej Oktávky. Ťažkým zraneniam na mieste zahynul.

...

(8) 29.6.2016 ... †

Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Bratislavy bola dnes podvečer privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala v blízkosti Senca. Po náraze motocyklistu do kamióna utrpel vážne poranenia viacerých častí tela 28-ročný motorkár. Jeho stav si vyžiadal okamžitú resuscitáciu, s ktorou začali prítomní hasiči. Po prílete vrtuľníka pokračoval lekár leteckých záchranárov v rozšírenej resuscitačnej starostlivosti. Aj napriek ich veľkej snahe sa motocyklistu nepodarilo zachrániť a svojim zraneniam na mieste podľahol. Leteckí záchranári sa, žiaľ, na svoju základňu vrátili bez pacienta

...

(7) 25.6.2016 ... †

Počas víkendu sa stala osudnou jazda na dvoch kolesách pre 24-ročného Filipa. Pri jazde padol z motorky a vletel do oprotiidúcej SUV Audi Q7. Zahynul po prevoze do nemocnice. Nehoda sa stala po 16-tej hodine na Sečovskej ceste v Košiciach.

...

(6) 13.6.2016 ... †

Dňa 13.6.2016 okolo 18. hodiny zahynul na križovatke pri odbočke do Modry - Harmóni motorkár Martin Š. († 27) z Modry, okres Pezinok na motorke Honda CBR 600.

...

(5) 15.5.2016 ... †

Dnes okolo šiestej hodinypopoludní havaroval v Prešove na ulici Pod Kalváriou motorkár 22 ročný David  z obce Teriakovce (okres Prešov). Zranenia boli nezlučiteľné so životom.

(4) 16.4.2016 ... †

Tregická nehoda motorkára sa  odohrala Banskou Bystricou a obcou Horná Mičiná. Podľa informácie polície, 27-ročná vodička osobného auta Kia z Harmanca išla po 12-tej smerom na Hornú Mičinú a pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu nedala prednosť oproti idúcej motorke Honda. Jej vodič, 31-ročný motorkár zo Sebedína (okr. Banská Bystrica) pri nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým okolo 18-tej podľahol. Vodička sa nezranila a podľa polície alkohol nepila.

(3) 15.4.2016 ... †

Večer havaroval v  Žitavciach, okres Nitra, 54 ročný motorkár Ján M. z Palárikova v okrese Nové Zámky. Nehodu neprežil. 37 ročná spolujazdkyňa Timea utrpela ťažké zranenia.

(2) 15.4.2016 ... †

V sobotu podvečer o 18.10-tej hodine motorkár Ľubo z Partizánskeho na motorke Aprilia 1000 medzi  Rybianmi a obcou Borčany (okres Bánovce nad Bebravou) nezvládol riadenie, padol a trafil zvodidlá.l. 40 ročný Ľuboš utrpel veľmi vážne mnohopočetné zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol.

(1) 31.3.2016 ... †

Vo štvrtok podvečer na ceste medzi obcami Krivosúd - Bodovka (okres Trenčín) a Beckov (okres Nové mesto nad Váhom). Juraj R. († 31) havaroval na motorke Aprilia RSV 1000. Pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a v ľavotočivej zákrute dostal šmyk. Spadol na cestu a narazil do zvodidiel na pravej strane cesty. Po páde sa motorka odrazila vľavo vedľa cesty do priekopy.

.

a

.

tragická nehoda

nehoda motorky

.

.

.

kalendár 2016

Mapa Rožňavy - pre zväčšenie klik na mapu:

mapa roznavy

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...