AUTO MOTO BAZAR Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Dlhý a Široký sú bez šance

dopravné značky

(nové foto) Jedine ďalekozraký vodič má šancu zistiť, ako je  upravený význam dopravnej značky "B27a" na obrázku. Význam dopravnej značky upresňuje dodatková tabuľka, no zákon pripúšťa aj vhodný nápis priamo na dopravnej značke. Autor uvedenej dopravnej značky zrejme predpokladal, že všetci vodiči sú dalekozrakí. O čo sa jedná? Na značke najvyššia dovolená rýchlosť (40km/hod.) na uvedenom snímku je význam tejto dopravnej značky upresnený na dobu od 7-16 hodiny vo všetky dni týždna. Medzi základné povinnosti vodiča okrem iného je aj "venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke". Je preto na mieste otázka ako sa má plne venovať vedeniu vozidla ked musí lúštiť to čo je na značke napísané, pokiaľ si vôbec nejaký nápis všimne. Číslice sú vysoké cca 4 cm a naviac namalované čiernou farbou na čšrvenom podklade. Aj to je dôkaz ako niekto dokáže "zhovadiť" taký pojem ako je "Bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky". Všetky dopravné značky na snímku boli inštalované na uvedené miesto po presťahovaní "Uradu práce..." a to z dôvodu intenzity návštevníkov úradu pre zabezpečenie ich bezpečnosti a zabezpečenia bezpečnosti vozidiel vychádzajúcich z bočných ulíc. Nechápem však platnosť týchto značiek v sobotu a nedelu, keď je táto ulica ľudoprázdna. Čo sa týka povolenej rýchlosti - skoro nik ju nedodržiava. Dennodenne jazdím uvedeným smerom x-krát a počas celého obdobia po ich osadení som nezaregistroval aby polícia sledovala jej dodržiavanie.

A teraz niečo pre vodičov, ktorí si chcú preveriť znalosti z pravidiel cestnej premávky.

Otázka znie: Kde končí platnosť dopravnej značky najvyššia dovolená rýchlosť a zároven zákaz státia?

Pokiaľ si niekto myslí, že je to jednoduchá otázka, tak pozor!

V prípade, že si chcete vyskúšať svoje vedomosti z PCP, doporučujem: www.otestujsa.sk

Po živej diskusii k článku, kde môžete písať svoje odpovede, sa správnu odpoveď dozviete 21.12.2007.

Text a foto: Hato Milan

Pán Milan nám zaslal odpoveď:

Po prečítaní textu na obrázku č.1 je zrejme každému jasné, ktoré značky môže  rušiť značka "Koniec viacerých zákazov". Nakoľko dvojica značiek "Zákaz státia a Najvyššia dovolená rýchlosť "nie je ta správna dvojica, končí platnosť uvedených značiek najbližšia križovatka t.j. križovatka Safárikova - odbočka smer stanica "Praha stred". Možné riešenie dopravného značenia:                                       
1/buď značku "Koniec viacerých zákazov "zlikvidovať" / je tam zbytočná /
2/alebo ju nahradiť značkami :"Koniec najvyššej dovolenej rýchlosti +
Zákaz státia s dodatkovou tabuľkou Koniec úseku ".
     Tento dopravno-značkový nezmysel je na uvedenom mieste od čias presťahovania Uradu práce.... . Najprv boli tieto dopravné značky na stĺpoch pouličného osvetlenia a po tom čo ich likvidovali som pevne dúfal, že táto séria značiek sa tam objaví v správnej zostave. ŽiaĽ nestalo sa tak. Žijeme však v Rožnave tak sa nečudujme.

autoškola

dopravné značky



Ja by som povedal že

Ja by som povedal že všetky zákazy ruší tá prečiarknutá značka.
V prípade že nie tak minimálne rýchlosť a zákaz státia ruší najbližšia križovatka.



nazov značky

Názov je O.K. i ked jej presný názov je "Koniec viacerých zákazov ". No viac by ma zaujímala odpoved na otázku. Skús to.



nazov znacky

ta prečiarkaná značka sa volá koniec zákazov



tak taky hlupy tip, bude to

tak taky hlupy tip, bude to prechod pre chodcov ?



Moj nazor

Na tomto mieste to rusi ta na obrazku vzadu - ten biely kruh pociarkany (neviem ako sa vola ta znacka) a inak moze rusit krizovatka, alebo je to aj inak? :-)))))))))

BRITAKOV umelecké kováčstvo

Karpenko

MUDr. Igor Olšavský

Voľby do VÚC 2017

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

kalendár 2016

...

...