basket

ROŽŇAVA - BANSKÁ BYSTRICA 85:61 (20:14, 51:31, 70:47)

MBK AGROTRADE: Ducker 14, , Deckerová 10 , Repaszká 8, Beňušková 6, Strikasa 4 (Sujová 17, Bártová 14 /4/, Pinkney 10,Blašková 0, Burdigová 2, Skupeňová 0). Tréner: J. Ištok.

UMB 08: Makková 14 , Šimová 12, Domiterová 8, Matejčíková 7, Števove 2(Van Dalenová 6, Letková 5, Štefaňáková 3, Melezinková 2, Syč-Kriváňová 2, Bačová 0,). Trénerka: M. Hanesová.

TH: 19/17 – 18/10. FAULY: 23 – 19, 5 faulov: 32. Strikasa – 38. Matejčíková. TROJKY: 6 – 5. 150. Bohucký a Mlynský. ŠTVRTINY: 20:14, 31:17, 19:16, 15:14.

Domáce basketbalistky sa len pomaly dostávali do potrebnej hernej pohody aj napriek rýchlemu úvodnému košu z ruky Deckerovej. Hostky hlavne zásluhou dobrej ruky Domiterovej sa držali dlho v hre. V 5. Min. po koši hosťujúcej Matejčíkovej domáce prehrávali 6:9. Až v 9 min. po trojke domácej Bártovej sa domáce „odrazili „ do útoku . V druhej štvrtine šliapali domáce hráčky na plný plyn, darila sa strelba zo stredných vzdialeností a hlavne v obrane nútili robiť hostky zbytočné chyby, ktoré dokázali rýchlo trestať. Skúsenosť na strane domácich rozhodla o výsledku stretnutia už v polčase. Polčasový výsledok uspokojil domáce hráčky natoľko, že po obrátke sa začali zbytočne trápiť. Hostky sa snažili tesne brániť a domáce hráčky majúce kondičné nedostatky začali mať hlavne so svojou streľbou problémy. Domáce hráčky zaslúžene zvíťazili a pripísali si dôležité víťazstvo v súťaži.